روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۳٠

مانوئل کاستلز در مورد نقض حقوق کودکان در آمریکا می گوید:

از سال 1973 تا 1993 تعداد کودکان سفید پوستی که در فقر زندگی می کنند 6/52 در صد، تعداد کودکان فقیر اسپانیائی تبار 116 درصد و تعدادکودکان فقیر سیاه پوست 9/26 در صد افزایش یافت. به طور کلی در سال 1994، 8/21 در صد از کودکان آمریکائیدر فقر می زیستند و این در حالی است که این نسبت برای کودکان سیاه پوست 8/43 در صد بود. ( عصر اطلاعات، ج3، ص 160)

برای دکتر محمود احمدی نژاد جهت استفاده بر علیه آمریکائیها...

ادامه دارد......

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢٩

کاستلز در مورد تبعیض در حقوق زنان می نویسد:

جذب گسترده زنان دراقتصاد اطلاعاتی عامل مهمی است که به اقتصاد امکان داده است تا با هزینه ای بسیار کمتر به گونه ای کارآمد عمل کند. در حالی که دستمزد زنان تحصیلکرده ( بویژه زنان سفید پوست ) در آمریکا افزایش چشمگیری داشته است. آنها هنوز به طور میانگین 66 در صد حقوق کارگران مرد همتراز خود را دریافت می کنندو به این ترتیب سهم کلی دستمزدها در کل تولید ناخالص داخلی کاهش یافته است... پژوهشهائی که به همت اگبین، ولیختر، راجرز، و لرمن انجام گرفته نشان دهنده ارتباط نزدیک میان ساختار دگرگون شونده خانواده و فقر فزاینده زنان و کودکان آنها است.( عصر اطلاعات، ج3، ص 159)

برای استفاده دکتر محمود احمدی نژاد بر علیه غربیها.

ادامه دارد.....

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢۸

کاستلز مهمترین مطالب خود در مورد نقض حقوق بشر در آمریکا را در کتابی تحت عنوان :

" The Rise of the Network Society"

به رشته تحریر در آورده است که در ایران با عنوان " عصر اطلاعات " توسط سه نفر ترجمه شده و توسط طرح نو چاپ شده است. مطالبی که از این کتاب نقل می کنم برای رئیس جمهور محترم " دکتر محمود احمدی نژاد " جهت طرح در مجامع مختلف بسیار جالب خواهد بود. البته اگر با تمهیداتی بشود  با کاستلز ارتباط برقرار کرد تا آمارهای به روز در اختیار قرار دهد پاتکی علیه فعالیت های مشابه آمریکا نیز خواهد بود.

*****

کاستلز می گوید:

( در آمریکا ) درصد افرادی که در آمدشان زیر خط فقر است از 1/11 درصد در سال 1973 به 5/14 درصد در سال 1994 افزایش یافت: یعنی بیش از 38 میلیون آمریکائی که دو سوم آنها سفید پوست هستند و بخش عمده آنان در مناطق روستائی زندگی می کنند ، زیر خط فقر هستند.( عصر اطلاعات ، ج٣، ص ١۵۶)

[ البته باید توجه داشت که این 38 میلیون آمریکائی ، در کشوری زندگی می کنند که حداقل 50 کشور مستعمره در سراسر جهان دارد که آنها را چپاول می کند تا خود را آباد نگه دارد. ضمنا توجه داشته باشید که این آمار تا سال 1994 است. در صورتی که کاستلز معتقد است این آمارها تا چند سال بعد بسیار بیشتر خواهد شد]

ادامه دارد.................

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢٧

مانوئل کاستلز ( کستلز ) ، ( متولد 1942 ) استاد برنامه ریزی دانشگاه برکلی کالیفرنیای آمریکا در مورد نقض حقوق بشر در غرب ( به ویژه آمریکا )و به وسیله غربیها در جهان، با شما سخن می گوید. 

دنبال کنید

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢۳

احمق تر از سردمداران آمریکا کس دیگری را سراغ دارید؟

به جای این که به میر حسین موسوی این نابغه قرن جایزه بدهند به زن او زهره کاظمی یا همان زهرا رهنورد جایزه می دهند و او را سومین متفکر جهان اعلام می کنند که گفته بود : " لرها هیچگاه داماد خود را نمی گذارند که به آقای احمدی نژاد رأی دهند ( پس تقلب شده است )".

در صورتی که موسوی " چیز " بهتری را کشف کرده است و معتقد است که چون سفارت آمریکا در امارات کشف کرده که در انتخابات تقلب شده، پس مسلم شد که تقلب شده. سایت صهیونیستی بالاترین می گوید:

 

 

 

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢٢

میر حسین موسوی در یادداشتی که در سایت های فتنه گران انتشار یافته ادعا نموده است که : در عاشورای سال گذشته .... کسانی در ظهر عاشورا حسین حسین گویان مورد تیر مستقیم قرار گرفتند از لشگر یزید و عمروعاص و ابن‌زیاد.

-          شما خواننده محترم حتما حدس می زنید که مقصود میر حسین موسوی از لشکر یزید و عمروعاس و ابن زیاد همان عزاداران امام حسین ع و بسیجیان جان بر کفی هستند که در مسجد دانشگاه تهران و یا مساجد نزدیک خیابان انقلاب مشغول عزاداری بودند و وقتی شنیدند که فتنه گران با شعارهای ساختار شکنانه مشغول آتش زدن ساختمانها ومثله کردن برخی مذهبی های حاضر در خیابان هستند بیرون آمدند و در چشم بر هم زدنی طومار فتنه گران را در هم پیچیدند.

-          اما تیر مستقیم نیز کار سرویسهای اطلاعاتی پشتیبان میر حسین موسوی بود که در 30 خرداد ندا آقا سلطان را به قتل رساندند و خم به ابرو نیاوردند.

-          به گوشه ای از شعارهای عزاداران فرقه سبزاموی، در عاشورای سال گذشته نگاه کنید تا به فهم و شعور میر حسین و کذاب بودن او پی ببرید:

o         بسیجی حیا کن مفت خوری رو رها کن.

o       ( در محلی که فائزه هاشمی حضور داشت می گفتند): موسوی زنده باد هاشمی پاینده باد.

o       منتظری روحت شاد دیکتاتور ننگت باد.

o       این همه لشکر آمده به جنگ .... آمده.

o       معاویه حیا کن سلطنت رو رها کن.

o       .......................

اما به راستی میر حسین موسوی کیست؟ آیا دوست دارید او را از زبان شهید دیالمه بشناسید؟ به زودی مطالب دیالمه در مورد وی را برای شما بازگو می کنم.

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢٢

اخباری از سران فتنه – 5

سید محمد خاتمی در منزل «بهاره- ه» که به خاطر تخلفات گسترده، از جمله نقش آفرینی در آشوب های سال گذشته، به 9 سال حبس محکوم شده است، ادعاکرده که برخورد نظام با آشوبگران، با کشورهای کمونیستی قابل مقایسه است!

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱۸

خبرگزاری مهر:

رسایی در صحن مجلس:
وزارت اطلاعات درباره دیدار مهدی هاشمی با خانواده اش در لبنان توضیح دهد
نماینده تهران با اشاره به دیدار مهدی هاشمی با خانواده اش در لبنان از وزیر اطلاعات خواست تا اگر اطلاعاتی از آن جلسه دارند به مردم اعلام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رسایی نماینده تهران درجلسه علنی نوبت عصر امروز سه شنبه مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 19 قانون اساسی مبنی بر برخورداری مردم از حقوق مساوی اظهار داشت: متاسفانه با وجود این اصل قانون اساسی شاهد هستیم که برخی افراد به خاطر وابستگی های خانوادگی شان از یک مصونیت آهنین برخوردار شده اند.

وی گفت: در اغتشاشات سال گذشته یکی از آقایان به نام مهدی هاشمی نقش جدی داشت،  پس از آنکه این نقش برملا شد ایشان به انگلیس پناهنده شدند درحالی که اسناد و مدارک قطعی مبنی بر کمک صدها میلیاردی ایشان برای اغتشاشات، پولشویی، اختلاس، رشوه از شرکت های نفتی و پرونده امنیتی که متعلق به 16 سال قبل است، وجود دارد. علیرغم اینکه دستگاه قضایی قاطعانه چند باراعلام کرده، اما دو روز گذشته دادگاه شکایت این فرد از روزنامه ایران برگزار شد و مدیر مسئول آن نیز دفاع کرد و نکات مهمی نیز در آنجا گفت هر چند از انتشار مطالب دفاعیه روزنامه ایران خودداری شد.

رسایی گفت: سئوالی که مردم هم اکنون می پرسند این است که آیا اصول قانون اساسی فقط مربوط به پابرهنگان است یا برای همه است. دستگاه قضایی اعلام می کند که هر کس به قوا بی احترامی کند برخورد و محاکمه می کند.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ادامه داد : بر اساس همین استدلال هم با یکی از روزنامه ها برخورد کردند و قرار مجرمیت صادر کردند که با آن هم کاری نداریم. من سئوالم از دستگاه قضایی است که چگونه است که آقای مهدی هاشمی از لندن نامه می نویسد و سرتاپای دستگاه قضایی را متهم می کند ، زیر سئوال می برد و آن را به بی عدالتی متهم می کند ، سپس همین آدم شکایت خودش را به دستگاه قضایی می برد و دستگاه قضا قبل از آنکه به شکایت دیگران علیه این فرد و افراد مشابه آن رسیدگی کند، این شکایت در دستور قرار می گیرد و بررسی می شود.

نماینده تهران افزود:  این فرد ارتباطش با دستگاههای جاسوسی محرز شده است . وزیر اطلاعات باید توضیح دهد سفری که اخیرا برخی از اعضای این خانواده به لبنان داشته اند و آقای مهدی هاشمی از لندن به لبنان آمده در آن جلسه مسائلی که گذشته چه بوده است. آیا دستگاه اطلاعاتی از آن جلسه اطلاع دارد یا نه اگرندارد واقعا وای به حال ما، اگر دارد، باید اعلام کند تا مردم در جریان باشند که در آن جلسه چه چیزهایی مطرح شده است.

لاریجانی هیچ پاسخی به این تذکر رسایی نداد و مجلس وارد رسیدگی مواد مراعا مانده از قانون پنجم شد.

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱۸

خبر گزاری مهر:

در جلسه دادگاه امروزصورت گرفت:
افشاگری مدیرمسئول روزنامه ایران درباره مهدی هاشمی
دادگاه مدیرمسئول روزنامه "ایران" صبح امروز به ریاست قاضی مدیر خراسانی و با حضور 14 نفر از اعضای هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد که متن کامل این دفاعیه منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، متن کامل دفاعیه کاوه اشتهاردی مدیرمسئول روزنامه ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
با عرض سلام و احترام
از اینکه امروز در جایگاه متهم در برابر شکایت آقای مهدی هاشمی قرار دارم از دو جهت خوشحالم؛ اول اینکه افتخار می‌کنم عوامل و سران فتنه 88 را آنچنان رسوا کرده‌ایم که دست به شکایت زده‌اند. دوم اینکه دادگاه را محمل و جایگاهی برای شفاف سازی و افشای مفاسد اقتصادی و جرایم امنیتی یکی از نمادهای اصلی فتنه 88 یعنی آقای مهدی هاشمی می‌دانم. روزنامه ایران در ایام فتنه 88 هزاران خبر، گزارش، تحلیل و گفتگو در افشای ماهیت فتنه و عوامل اصلی آن مانند آقای مهدی هاشمی منتشر کرد که به این نوشته‌ها افتخار می‌کنیم و البته افشای عملکرد سران فتنه و تبیین ماهیت آن را وظیفه خود می‌دانیم و ان شاءالله از این به بعد نیز با توانی بیشتر این مسیر را پی خواهیم گرفت و از سرزنش بدخواهان نمی‌هراسیم که «اذلة علی المؤمنین اعزة علی الکافرین یجاهدون فی سبیل الله و لایخافون لومة لائم»
 
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای کارکنان دولت پس از رسیدگی به این پرونده قرار منع تعقیب اینجانب را در مورخ 08/09/1388 صادر کرد که این قرار به تایید معاون محترم دادستان نیز رسیده و ابلاغ گردید. با این حال در پی اعتراض وکیل محترم شاکی، دادرس محترم شعبه 1083 دادگاه عمومی تهران 2 ماه بعد در تاریخ 07/11/1388 با این عنوان که روزنامه ایران بدون تحقیق و بررسی و عموماً باهدف تخریب خانواده آقای هاشمی رفسنجانی مبادرت به انتشار خبر کرده است، قرار جلب به محاکمه و دادرسی اینجانب را صادر کرد. در این مجال ضرورت دارد اینجانب در مقام دفاع از خود توضیحاتی را خدمت دادگاه محترم و اعضای محترم هیات منصفه معروض دارم.
 
خبری که مورد شکایت مهدی هاشمی قرار گرفته است، بیانیه 220 تشکل دانشجویی است که با تیتر "مبارزه با مفاسد اقتصادی را با پرونده مهدی هاشمی آغاز کنید" منتشر شده است. این خبر در چندین خبرگزاری و سایت خبری معتبر از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، خبرگزاری فارس، شبکه خبر دانشجو، خبرگزاری ایسنا و..... منتشر شده است و اتحادیه‌های مهم دانشجویی مانند بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن‌های اسلامی مستقل و ... نیز به صراحت در بیانیه‌ها و تجمع‌هایشان محتوای این نامه را تایید کرده‌اند. از جمله در تاریخ 28 خرداد 1388 چهار اتحادیه بزرگ دانشجویی (بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان) در بیانیه‌ای خواستار بازداشت مهدی و فائزه هاشمی شده و اعلام تجمع در مقابل دادستانی تهران کردند.
 
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
به خوبی می دانید درحالی در جایگاه متهم قرار داریم که حکم جلب شاکی ما صادر شده، از ایران متواری و در کشور استعمار پیر انگلیس ساکن شده است. مسئولین ارشد قضایی و امنیتی می‌گویند که بلافاصله او را پس از ورود به کشور بازداشت خواهند کرد. گفتنی است وکیل شاکی برای امضای وکالت نامه‌اش و رفع نقص پرونده حاضر به دبی سفر کرده است و جالب اینجاست که وکیل شاکی نیز، خود وضعیتی مشخص دارد و به اتهام جرایم ضد امنیتی ممنوع الخروج است.
 
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
مهدی هاشمی بهرمانی فرزند اکبر به شماره شناسنامه 210 متولد 29/06/1348 در حالی در مکاتباتش، خود را دکتر مهدی هاشمی معرفی می‌کند که مدرک کارشناسی ارشدش را از طریقی خاص و ویژه با عنوان "کارشناسی ارشد غیر رسمی!" بدون آزمون و محدودیتی، طبق یک قرارداد میان دانشگاه صنعتی شریف و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت دریافت کرده است. اما ماجرای مدرک دکترای او جالبتر است: در پرونده‌ای که به شماره 115920 و به شماره داوطلبی 100006 دانشگاه آزاد برای دوره دکترای مهدی هاشمی تشکیل گردیده، وی با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون، شرکت و از لحاظ علمی به صراحت مردود گشته اما برای دوره دکترای رشته مهندسی انرژی، دعوت به مصاحبه می‌گردد!

دریافت کارت پایان خدمت مهدی هاشمی نیز عجیب و یگانه است. با آنکه آقای اکبر هاشمی رفسنجانی بارها از حضور مهدی هاشمی در جبهه‌ها و مجروحیت او سخن گفته، اما وی صرفاً از مورخ 14/05/1365 الی 14/07/1365 و نیز 10/08/1365 الی 18/11/1365 کلاً 5 ماه در جبهه حضور داشته است. با این حال برای مهدی هاشمی کارت پایان خدمتی صادر شده که در توضیحات صدور این کارت که عکس آن با لباس شخصی است! دوران خدمت نامبرده از تاریخ 04/10/1366 تا 12/12/1366 درج گردیده و آمده است: نامبرده 21 ماه و 22 روز گواهی کسر خدمت دارد!

مهدی هاشمی در هر سمتی که در سالهای اخیر بوده از موقعیت های اداری و رانت‌های ایجاد شده برای استفاده‌های شخصی بهره برده است. در سال 1372 وی در حالی که تنها 24 سال داشته با سوء استفاده از سربرگ و امکانات شرکت تاسیسات دریایی، قایق شخصی- تفریحی خود را بدون حق گمرکی از ترانزیت هوایی وارد کشور کرده است. همچنین پس از روی کار آمدن دولت نهم و خروج مهدی هاشمی از دستگاه‌های دولتی، او دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد را محل فعالیت‌های خود قرار داده که نمونه‌هایی از رانت خواری‌ها و سوء استفاده‌های مهدی هاشمی از این محل عبارتند از:

1- عقد قراردادهای صوری دانشگاه آزاد با برخی چهره‌های سیاسی در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری مانند قرارداد مشاوره با آقای محمد عطریانفر از تاریخ 13/09/1387 تا 12/09/1388 به مبلغ ماهیانه 800 هزار تومان. 2- مهدی هاشمی جیب خود و دانشگاه آزاد را در پرداخت هزینه‌های شخصی‌اش یکی می‌دانسته و تفاوتی قائل نبوده است. مانند پرداخت هزینه‌های ذیل از حساب دانشگاه آزاد:
موبایل های شخصی مهدی هاشمی، موبایل همسرش (فرشته هاشمی)، تلفن منزل، آرایشگر شخصی، معلم خصوصی همسر وی، گوسفند نذری (عید قربان)، ویزای خانوادگی دبی، قبض برق منزل، خرید از فروشگاه‌های فرودگاه مهر آباد و حضور خانواده‌اش در کافی شاپ فرودگاه، بیمه‌نامه خودروی همسر مهدی هاشمی، هزینه‌های تمیز کردن شیشه‌های منزل مهدی هاشمی، هزینه‌های ستاد مردمی دوستداران آقای اکبر هاشمی رفسنجانی و ... 3- صدور حکم ماموریت برای مهدی هاشمی به لندن به شماره پرسنلی 2076در حالی که وی متواری است به امضای شخص جعفر علی عبدالله جاسبی با حکم مأموریت شماره 516/440/53 مورخ 27/11/1388 به مبلغ فوق العاده ماموریت 2530 پوند.
 
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
ما مهدی هاشمی را به عنوان یک شخص و حتی یک آقازاده تحلیل و بررسی نمی‌کنیم بلکه او را نماینده‌ای شاخص از فتنه، مفاسد اقتصادی، تقلب، دو رویی، نفاق و ارتباطات خاص با بیگانگان می‌دانیم. هر چند ارتباط با بیگانگان، مفاسد اقتصادی و هدایت فتنه تنها بخشی از اتهامات ایشان است. ای کاش در کشور ما آنقدر جسارت بود که مهدی هاشمی را حال که با تسامح‌های بیجا متواری شده، غیاباً و به صورت علنی محاکمه می‌کردند تا چهره واقعی باند نفاقی که نزدیک به 20 سال است در پس برخی چهره‌های ارشد مخفی شده‌اند، مشخص گردد.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
به خوبی می‌دانید که باید حساب پسر را از پدر جدا کرد، ما علاقه‌مندیم با روشنگری از عملکرد مهدی هاشمی، جناب آقای هاشمی رفسنجانی بیشتر با پسرش آشنا شود. ما معتقدیم عملکرد مهدی هاشمی در بسیاری از موارد، خودسرانه بوده و در نهایت منجر به لطمه دیدن آقای هاشمی رفسنجانی شده است. نظرسازی‌های مهدی در انتخابات سال 84 و 88 بود که در ذهن خانواده آقای هاشمی تصور پیروزی رقیبان آقای دکتر احمدی‌نژاد را ایجاد کرد. اقدامات مهدی هاشمی در انتخابات خبرگان چهارم هم احتمالاً از جناب آقای هاشمی رفسنجانی پنهان مانده است.

ریاست محترم دادگاه و اعضای هیئت محترم منصفه
باید به اطلاع برسانم که ارتباطات مشکوک مهدی هاشمی با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه پیش از فتنه 88 برقرار بوده و درمقاطع اخیر تشدید شده است. مهدی هاشمی از سالها قبل با سفارت انگلستان در تهران ارتباط داشته است. اکنون جا دارد که دادگاه محترم از معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات این پرسش را مطرح کند که سرنوشت پرونده 16 سال پیش مهدی هاشمی و ماجرای کشتی انگلیسی را توضیح دهد. پرونده‌ای که اگر روشن می‌شد ریشه فتنه 88 در همان زمان خشک می‌شد!

سکونت مهدی هاشمی در لندن و رفت وآمد او به دبی نیز در راستای ارتباطات گسترده با سفارت انگلیس است. این روابط برای دستگاههای امنیتی کشور محرز و مسلم است. گفتنی است که در چند وقت اخیر مهدی هاشمی و برخی عناصر وابسته به او کوشیده‌اند تا بخشی از اسناد و اطلاعاتی که ارتباطات و جرایم وی را مستند می‌سازد، امحا کنند. که بخشی از این اطلاعات و اسناد بحمدالله بازیابی شده و اگر دادگاه محترم تکلیف کند، قابل انتشار خواهد بود.

به عنوان مثال ارتباطات و مکاتبات مستقیم و خارج از عرف مهدی هاشمی با سفارت عربستان در تهران، خود ابعاد گوناگونی را شامل می شود. مهدی هاشمی با وجود تذکرها و ابلاغیه‌های متعدد و دارای طبقه‌بندی از جمله ابلاغیه سرّی مورخ 1/5/1387 به ارتباطاتش با این سفارتخانه در تهران ادامه داده است. حتی سفارت عربستان تصاویر تعدادی از افراد یک گروه خاص بین‌المللی از جمله شماری از اعضای القاعده را در اختیار مهدی هاشمی قرار داده بود تا وی آنها را در جمهوری اسلامی شناسایی کرده و اطلاعات آخرین وضعیتشان را ارائه دهد که این گزارش‌ها بعضاً به عملیات‌های ضد امنیت ملی منجر شده است.

اکنون دیگر موضوع پنهانی از پرونده مهدی هاشمی باقی نمانده است و پرونده او چه در دستگاه‌های امنیتی و چه در دستگاه‌های قضایی جمع بندی شده و خروجی‌اش آن است که دادستان محترم کل کشور و معاون اول محترم قوه قضاییه اظهار می‌دارند؛ مهدی هاشمی در بدو ورود به کشور بازداشت خواهد شد. اکنون دستگاه‌های امنیتی با توجه به گستردگی اتهامات مهدی هاشمی و البته بنا به ملاحظاتی، صرفاً به برگزاری یک نمایشگاه محرمانه از برخی اسناد و مدارک موجود اکتفا کرده‌اند. جالب است بدانید برخی نزدیکان آقای هاشمی رفسنجانی پس از بازدید از این نمایشگاه از عملکرد مهدی هاشمی ابراز تأسف کرده و خواستار بازدید شخص حجت الاسلام والمسلمین اکبر هاشمی رفسنجانی از این نمایشگاه شده‌اند.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
احتمالاً اطلاع دارید که در تاریخ 5 خرداد 1389 با حکم دستگاه قضایی، ساختمان دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد مورد بازرسی قرار گرفته است. این ساختمان مرکز فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی مهدی هاشمی بوده و کاملاً به مانند یک ستاد بحران، تجهیز و آماده سازی شده بود. براتعلی سرلک رئیس دفتر مهدی هاشمی در دانشگاه آزاد، در جریان این بازرسی بازداشت شده و اعترافات قابل توجهی داشته است. روز 23 خرداد 1388 یک روز پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری مهدی هاشمی به سرلک دستور می‌دهد که به همراه چند نفر دیگر ساختمان مذکور را پاکسازی کنند تا اثری از اقدامات خاص مهدی هاشمی باقی نماند. سرلک به همراه آقایان امانی و ابوالفتحی اسناد مکتوب و تعداد زیادی سی دی را در چند کیسه از محل ساختمان خارج می‌کنند و ابتدا به ویلایی در منطقه دارآباد تهران منتقل و شبانه و تحت حفاظت گارد شخصی که با پول مهدی اجیر شده بودند و در یک عملیات مخفیانه در جاده لواسان امحا کرده اما خوشبختانه بخش قابل توجهی از این اسناد بازیابی شده است.

در این ساختمان اسناد ویژه و حتی اسنادی با طبقه‌بندی محرمانه - خیلی محرمانه - سری و به کلی سری از نهادهایی چون وزارت اطلاعات، ستاد کل نیروهای مسلح، ریاست جمهوری، بانک مرکزی، قوه قضائیه، شورای عالی امنیت ملی، وزارت نفت و ... نگهداری می‌شده و جای شگفتی دارد که تعداد زیادی از بولتن‌ها، گزارش‌ها و نامه‌های رسمی، سری و به کلی سری برخی دستگاه‌های امنیتی درباره اقدامات مجرمانه و مفاسد سیاسی و اقتصادی مهدی هاشمی نیز در دفتر او موجود بوده و در فایل‌های جداگانه بایگانی شده بود. کاست‌های ضبط شده از جلسات هیئت امنای دانشگاه آزاد و برخی جلسات محرمانه مجمع تشخیص مصلحت نیز به این ساختمان منتقل شده و اقداماتی به واسطه آن صورت گرفته بود.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
در دادگاه متهمان فتنه 88 برخی جرائم مهدی هاشمی افشا شد. پولشویی، استفاده از اموال عمومی در انتخابات و اختلاس، تنها بخشی از عملکرد مهدی هاشمی در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بود. اما مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی تنها به این سازمان محدود نمی‌شود. تخلفات مهدی هاشمی در پرونده رشوه‌خواری استات اویل مستند گردیده است. پرونده‌ای که تمام طرف‌های غربی‌اش به خاطر رشوه دادن به یک آقازاده قدرتمند در ایران استعفا داده و محاکمه شدند اما مهدی هاشمی به خاطر برخی حمایت‌ها تاکنون از محاکمه فرار کرده است. مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی در قرارداد با شرکت توتال در فاز 2 و 3 پارس جنوبی نیز آشکار است. متهمان تنها در قرارداد کرسنت 85 میلیون دلار پورسانت گرفته‌اند. آیا دریافت این پورسانت، مفسده اقتصادی نیست؟ ما معتقدیم کارچاق کنی مهدی هاشمی برای شرکت‌های نفتی چند ملیتی با نام فرزند رئیس جمهور اسبق و فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هتک حرمت نظام است و عدم افشا و تبیین آن، ظلم مضاعف به خون صدها هزار شهید انقلاب اسلامی است.

فعالیت اقتصادی و مفاسد مهدی هاشمی به جایی رسید که یکی از روزنامه‌های خارجی سالها قبل گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن مهدی هاشمی و فرزندان دیکتاتور معدوم عراق صدام به شراکت در تجارت مواد سوختی تصفیه شده، کود شیمیایی، سیمان و خرما اقدام کرده بودند که این تجارت روزانه 350 هزار دلار سود به همراه داشت. گفتنی است بعد از سالها هنوز مهدی هاشمی هیچ واکنشی نسبت به این گزارش نداشته است. در نظر افکار عمومی، مهدی هاشمی نماد مفاسد اقتصادی است.
تنها بررسی پرونده های کرسنت، توتال، استات اویل و... می‌تواند وضعیت پنهان برخی افراد که خود را صاحب مملکت می دانند، افشا کند. مقام معظم رهبری درباره جریان فساد اقتصادی کشور می‌فرمایند: «مفاسد اقتصادی جریان آلوده‌ای است که اگر جلوگیری و با آن مبارزه نشود، کل فضا را آلوده خواهد کرد.»

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
آقای مهدی هاشمی در سالهای گذشته دارای سمت‌های دولتی و سهامداری در شرکت‌های ذیل بوده است:
1- مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت
2- رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ساخت تجهیزات دریایی
3- عضو اصلی هیئت مدیره شرکت سنجش از دور ( به امضای محمد غرضی)
4- مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت
5-سهامدار شرکت های نورد فولاد خراسان و مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام)
6- عضو هیئت مدیره مجتمع کشتی سازی خلیج فارس( با امضای اکبر ترکان)
7-........
 
در سالهای اخیر و به واسطه عملکرد سوء و مجرمانه مهدی هاشمی بیش از 15 پرونده اتهامی علیه وی در واحدهای نظارتی تشکیل گردیده که اکثر این پروندهها با اعمال نفوذ، روند رسیدگی به آنها مختومه شده یا مسکوت مانده است. در بیان دلایل مسکوت ماندن این پرونده‌ها ذکر این مثال کفایت می‌کند که در میان اسنادی که اخیراً به دست آمده، پیش‌نویس برخی احکام گزارش‌های نهادهای نظارتی، پیش از دستور و امضای نهایی آن نهادهای نظارتی و در مرحله پیش نویس و مینوت، همگی در اختیار مهدی هاشمی بوده و وی پیش از صدور با دستخط خود بر روی این پیش نویس ها اعمال نظر کرده که این نظرات عیناً در حکم قطعی اعمال شده است!

اما برخی پرونده‌های مفتوح مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی به شرح زیر می باشد: 1- مهدی هاشمی در زمان مدیریت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در سالهای 82 تا 84 مبلغ 10 میلیارد و 23 میلیون و 531 هزار تومان که با احتساب کاهش ارزش وجه مذکور به مدت 7 سال اکنون به مبلغ 16 میلیارد و 162 میلیون و 831 هزار تومان رسیده اختلاس نموده و اسناد و فاکتورهای جعلی ارائه کرده است. در آن سالها هیچ نهاد نظارتی جرئت و جسارت بررسی عملکرد مالی این شرکت را نداشته اما در دولت نهم حسابرس داخلی شرکت، رسماً موضوع سوء جریان مالی مذکور را گزارش کرده است. (به پیوست 500 صفحه از مستندات تقدیم می‌گردد).

2- بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور به شماره 40956/85/32 مهدی هاشمی مبلغ 520 میلیون ریال از وجوه شرکت مهندسی ساخت تاسیسات دریایی را اختلاس کرده است. همچنین مشارکت مدنی وی با شرکتی به نام شناور سکوساز ((شنکو)) فاقد وجاهت قانونی عنوان شده است.

3- پرونده اتهامی مهدی هاشمی در یکی از نهادهای نظارتی همچنان در دست رسیدگی است که آخرین مکاتبه آنها به شماره 1902/97/87 در تاریخ 26/3/1388 با مهدی هاشمی صورت گرفته ولیکن وی از هر گونه پاسخگویی امتناع کرده است.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد انواع و اقسام اسناد و پرونده‌های محرمانه، قراردادها، مکاتبات، ترازنامه‌ها و اسناد برخی شرکت ها که حدود 150 زونکن می‌شود، وجود داشته است. تمرکز فعالیت‌های ویژه اقتصادی مهدی هاشمی در زمینه‌های نفت، گاز، نیروگاه‌ها، سهام بورس، معادن مس و سنگ گل گهر و ... می‌باشد و اسناد شرکت‌ها و زمینه‌های کاری ذیل در این دفتر وجود داشته است:
1- کرسنت 2- پترو پارس 3- استات اویل 4- تاسیسات دریایی 5- شرکت ملی نفتکش 6- گزارش واگذاری بسیاری از شرکت ها 7- پروژه‌های نفتی از جمله میدان‌های نفتی آزادگان و ابوذر 8- نقشه‌های محرمانه از معادن از جمله مس و سیمان 9- برخی مذاکرات نهادهای اقتصادی با طرف‌های خارجی 10- مکاتبات و مذاکرات با شرکت‌های رنو فرانسه و فیات 11- مکاتبات محرمانه در زمینه پارس جنوبی 12- گزارش‌های خاص درباره صندوق ذخیره ارزی کشور. به نظر شما هزاران برگ اسناد محرمانه و سری کشور چرا باید در دفتر مهدی هاشمی آن هم در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد نگهداری شود؟ اگر به این پرسش، پاسخ دقیقی داده شود مفهوم تیتر روز 26 خرداد 1388 روزنامه ایران در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی بیشتر نمایان می‌گردد.

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
مواجهه شما با این پرونده و مواجهه دستگاه قضایی با پرونده مفاسد امنیتی، اخلاقی و اقتصادی مهدی هاشمی محکی جدی در برابر افکار عمومی است. مهدی هاشمی یکی از نمادهای اصلی فتنه 88 است. او همانگونه که جناب آقای اکبر هاشمی رفسنجانی اظهار داشت پشت صحنه کمیته به اصطلاح صیانت از آرا بود و تهمت تقلب به نظام جمهوری اسلامی از اتاق فکر او خارج شد. مهدی هاشمی سازمان دهنده اوباش و اراذل برای ناامن کردن تهران بود و فقط برای یک شب اغتشاش و به آتش کشیدن یکی از میادین شمال تهران 200 میلیون تومان خرج کرد. مهدی هاشمی و آدمهایش 10 روز کوشیدند تا اغتشاشگران را در خیابان‌ها نگه دارند تا به خیال باطل خود، اقتدار نظام مردمی را بشکنند. مهدی هاشمی مؤسس سایت‌های اینترنتی است که نظام را متهم کردند و در آتش فتنه دمیدند و اکنون بسیاری از عوامل این سایت ها محاکمه و در زندانند.

مهدی هاشمی نماد فتنه 88 است. فتنه‌ای آمریکایی که او فرمانده پیاده نظام طبقه متوسط مدرنی است که خود در تولد، رشد و ثروتمند شدن این طبقه، نقش اساسی داشته و برای حفظ ثروت باد آورده‌شان به دنبال کسب قدرت سیاسی با استفاده از شورش اشرافیت بر جمهوریت نظام بودند. فتنه‌ای که صحنه گردانان اصلی‌اش به دنبال تسخیر ایران بوده‌اند و سالها بعد مشخص خواهد شد که چه توطئه خطرناکی در پشت آن نهفته بود. فتنه‌ای که ضربه سختی به روند کار و پیشرفت کشور زد و به دشمن روحیه داد.
 
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیئت منصفه
در اینجا توجه شما را به برخی اظهار نظرها و اعتراف‌ها درباره عملکرد مهدی هاشمی جلب میکنم:
1- حمزه کرمی (مدیر کل سیاسی نهاد ریاست جمهوری در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی) اعتراف می‌کند: با توجه به اینکه این جانب مدیر اسمی سایت جمهوریت بودم و در واقع مدیر رسمی این سایت مهدی هاشمی بود، از دادگاه اجازه می‌خواهم که ابتدا مسائل مربوط به انتخابات نهم ریاست جمهوری را توضیح بدهم. مهدی هاشمی معتقد بود که انتخابات در ایران با پول بیت المال برگزار می‌شود و اعتقادی به هزینه شخصی برای انتخابات نداشت. لذا بنده با وی صحبت کردم و البته گوشزد هم کردم که استفاده از پول بیت المال در انتخابات جرم است ولی مهدی هاشمی نمی‌پذیرفت. شرکت‌های مختلفی هم با این سازمان قرارداد داشتند که از جمله این شرکت‌ها شرکتی با مدیریت آقای امیرعلی آقایاری بود که کار این شرکت نیز ساخت تیزر‌های تبلیغاتی و در کل تبلیغ بود. همه روسای این شرکت‌هایی که با سازمان بهینه سازی قرارداد داشتند از دوستان مهدی هاشمی بودند و آمادگی گرفتن پول تحت عنوان بهینه سازی و تبلیغات انتخاباتی برای کاندیدای مد نظر مهدی هاشمی را داشتند و این شرکت‌ها با سند سازی‌های صورت گرفته، موظف شدند که کار تبلیغاتی برای مهدی هاشمی انجام بدهند. یک شرکت 500 میلیون تومان برای چاپ یک میلیون جلد کتاب پول دریافت کرده بود در حالی که تنها 25 هزار جلد چاپ شد و مابقی پول، صرف تبلیغات مورد نظر مهدی هاشمی شد. مهدی هاشمی معتقد به پولشویی بود. وی پول‌هایی را از سازمان بهینه سازی دریافت می‌کرد و آنها را مکرراً به دلار و ریال تبدیل می‌کرد. وقتی که دلیل این کار را از وی پرسیدیم، وی گفت که با این کار کسی نمی‌تواند منشاء پول‌ها را کشف کند. با فشار مهدی هاشمی از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت به منظور تبلیغات در دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری برای پدرش پول برداشت می‌شد و مهدی هاشمی پس از شکست پدرش در انتخابات به اقدامات خود ادامه داد و مابقی پول‌های باقی مانده و بدهکار شده خود را نیز به شرکت‌هایی که برای پدرش تبلیغ می‌کردند، پرداخت کرد. پول‌هایی که وی برای تبلیغات در انتخابات نهم ریاست جمهوری برای پدرش هزینه کرد معادل 2 میلیارد تومان بود. مهدی هاشمی با بنده صحبت کرده و گفت که ما باید برای انتخابات کار رسانه‌ای قوی‌ای را آغاز کنیم. چند روز بعد هم در جلسه‌ای، جاسبی به بنده گفت که باید هر کاری انجام دهیم تا هر کسی به غیر از احمدی‌نژاد رئیس جمهور شود. از این رو ما نیز سایت جمهوریت را با مدیریت رسمی مهدی هاشمی راه‌اندازی کردیم. با فشارهای مهدی هاشمی، این سایت تبدیل به سایت تضعیف کننده سازمان‌های نظامی از جمله بسیج و سپاه و سازمان‌های دولتی شد و حتی این سایت خدمات دولت را نیز پول پاشی معرفی می‌کرد و کار به جایی کشید که این سایت بر خلاف واقعیت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقین کرد. مهدی هاشمی حتی مطالب تندتری را برای انتشار به سایت جمهوریت ارائه می‌داد که از جمله مطالب می توان به گزارشی که 2 روز قبل از انتخابات توسط وی به ما داده شده، اشاره کنم که در این گزارش فرمانده بسیج متهم به تخریب و تضعیف میرحسین موسوی شده بود، البته ما این گزارش را هرگز منتشر نکردیم.
 
حمزه کرمی همچنین می افزاید: تخلفی که تا بحال درباره آن کسی ورود نکرده، خرید آبگرمکن‌های خورشیدی و نصب در روستاهای خراسان شمالی و جنوبی و استانهای محروم مانند کهکیلویه بود. پیمانکاران مجبور بودند برای مخارج انتخابات، مبالغی را نقداً به افراد مهدی پرداخت کنند.

2- محمدرضا نوربخش، سردبیر ارگان دانشگاه آزاد درباره اهداف انتخاباتی مهدی هاشمی می‌گوید: در ماه پایانی منتج به انتخابات که مهدی هاشمی در کمیته صیانت از آرا عضویت یافت آقای کرمی عملاً اداره سایت را بر عهده گرفت و بحث پیروزی قطعی موسوی در انتخابات را مطرح کرد و در همین زمینه نظرسنجی‌های غیرمستندی نیز منتشر می‌شد. القای تقلب در انتخابات از این طریق صورت می‌گرفت که یا موسوی برنده انتخابات است و یا در انتخابات تقلب شده و اگر این فرآیند با سلامت برگزار شود، اصلاح طلبان پیروز هستند. حتی در آن زمان مشخصاً از انتشار چند گفتگو با حامیان دولت که معتقد بودند محمود احمدی‌نژاد پیروز انتخابات است جلوگیری شد و آقای کرمی به ما می‌گفت این افراد زمینه انجام تقلب را فراهم می‌کنند. در ابتدای همکاری با سایت جمهوریت این ذهنیت وجود داشت که این سایت انتخاباتی است ولی رفته ‌رفته متوجه شدیم استراتژی و سوژه‌های مهدی هاشمی وسیع‌تر از خط تخریب دولت است و سیبل ما از دولت به نظام تغییر یافت و بین این سایت و رسانه‌های ضد انقلاب همسویی ایجاد شد.

3- محمد علی ابطحی نیز اعترافات مهمی دارد: به خیابان آوردن جمعیت قبل از انتخابات مقدمه‌ای بود برای به خیابان آوردن آنها در شب شنبه، افرادی مانند فاتح، تاج زاده، خاتمی و ستادش، مهدی هاشمی و آدمهایش برای اینکه جمعیت را در خیابان‌های شهر نگه دارند خیلی فعال بودند و همه اینها در پیش‌بینی و طراحی برنامه برای شب شنبه نقش داشتند. خاتمی، فاتح و مهدی هاشمی می‌‌گفتند برنده شدن در این انتخابات خیلی با انتخاب‌های دیگر فرق دارد، در این وسط جریان اصول گرا و رهبر دیگر نمی‌توانند سرشان را بلند کنند و این به معنای یکسره کردن کار است.
 
4-هدایت آقایی (معاون وزیر صنایع در دولت خاتمی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران) اعتراف می‌کند: مهدی هاشمی به دلیل ارتباطات خاصی که داشت برای برخی اقدامات خود و فعالیت‌های انتخاباتی در جلسه‌ای با حضور برخی دوستان، مبلغ 100 میلیون تومان به صورت تراول چک از رضا ویسه دریافت کرد.
 
آقایی می‌افزاید: مجید احمدی (یکی از دوستان احمدرضا گودرزی در کانادا که فعلاً از توضیح درباره هویت آنها خودداری می‌شود) دو سال پیش نقل کرد مهدی برای انتقال یک میلیون دلار یا بیشتر از کانادا به ایران از کیف دستی استفاده می‌کرد که در یکی از سفرها با وجود اطلاع و برخورد مأموران، توانست این پول را جابجا کند.

داستان استات اویل برای کسی پوشیده نیست و برخی روایات مبلغ تخلف مهدی را 15 میلیون دلار ذکر کرده‌اند.
 
در بهینه سازی اگرکسی می خواست سیلندر CNG وارد کند نیاز به تأیید تیم مهدی داشت؛ آنها به واسطه یکی از معاونان بهینه‌سازی از افراد حق حساب می‌گرفتند که یکی از بستگان همسرم مستند قطعی آن را در اختیار دارد.

5- هادی عرب قبادی می‌گوید: قرار بود در بهینه سازی صدها هزار نسخه کتاب برای کودکان منتشر کنیم که به جای آن 25 هزار نسخه چاپ شد و مابه التفاوت 350 میلیون تومانی بابت تسویه مطالبات حسن معادی خواه (نشر ذره) به وی پرداخت گردید.

بنا به دلایلی از بیان توضیحاتی در قبال برخی افراد دیگر مرتبط با مهدی هاشمی خودداری می‌شود و لیکن صرفاً به بیان اسامی چند نفر که ارتباطات ویژه با مهدی هاشمی دارند، اشاره می‌گردد.
1- شمس الدین عیسایی
2- رضا بهزادیان
3- غلامحسین کرباسچی
4- علی هاشمی بهرمانی
5- مجتبی ناطق نوری
6- حسن معادیخواه
7- امیرعلی آقایاری که فرد اخیر می‌گوید: بارها و بارها در این سالها با فاکتورهای صوری و غیرقانونی به دستور مهدی از بودجه شرکت بهینه سازی برداشت کردیم و در اموری که مهدی می‌گفت هزینه می‌شد.
 
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
ما سناریوی بازگشت مهدی هاشمی به کشور را که در برخی محافل سیاسی و رسانه‌ای مطرح شده، سناریویی حقیقی نمی‌دانیم. مهدی هاشمی می‌داند که بازگشت به کشور چه عواقبی برای او خواهد داشت. اراده نظام جمهوری اسلامی برای برخورد با این آقازادة مفسد، قاطع و بران است و ما امیدواریم اجرای عدالت برای مهدی هاشمی از همین دادگاه شروع شود و در نهایت به برخورد قاطع و پشیمان کننده برای مهدی هاشمی خاتمه یابد. معتقدیم که نظام جمهوری اسلامی برای برخورد با مهدی هاشمی به عنوان نماد فتنه و فساد، لحظه‌ای تردید ندارد و درباره فشار منتقدین بایستی گفت: آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت.
 
در انتها تأکید می‌کنم حال که گستاخی این متهم بزرگ مفاسد اقتصادی به اینجا رسیده که علیرغم فراری شدن و پناه بردن به دامن دشمنان این ملت، سیاست طرح شکایت‌های متعدد و فله‌ای را در پیش گرفته و مانند یک دزد پر زور که یقه صاحبخانه را می گیرد، به غوغا سالاری پرداخته، براساس احساس تکلیف انقلابی و مردمی بر خود واجب می‌دانیم که از این پس با هر شکایت این متهم فاسد، لااقل 10 سند را در هر نوبت منتشر نماییم تا شاید گوشه‌ای از صبر و مظلومیت نظام نمایان شود.

 امانت داری و اخلاق مداری


استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع  "خبرگزاری مهر"  مجاز است.
درهمین زمینه بخوانید ...
  وزارت اطلاعات درباره دیدار مهدی هاشمی با خانواده اش در لبنان توضیح دهد
  مدیر‌‌ مسئول روزنامه ایران تبرئه شد
  افشاگری مدیرمسئول روزنامه ایران درباره مهدی هاشمی
  دادگاه "ایران"، "وطن امروز" و "جهان‌نیوز" برگزار شد

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱۸

کاوه اشتهاردی ابعاد تازه ای از مفاسد مهدی هاشمی را اعلام کرد
مدیر مسئول روزنامه ایران امروز با استفاده از فرصت شکایت مهدی هاشمی از وی در دادگاه مطبوعات ابعاد تازه و تکان دهنده ای از مفاسد مهدی هاشمی را اعلام کرد.

به سایتها و وبلاگهای اخیر که در مورد دادگاه کاوه اشتهاردی مطلب نوشته اند مراجعه کنید.

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱۸

سناریوهائی برای کشته سازی و اتهام تجاوز

یکی از دستورالعملهای جرج سوروس توطئه گر یهودی میلیاردرآمریکائی برای انقلاب رنگی " تشییع جنازه نمادین " است. اما جریان سه گانه فتنه( کمیته سه جانبه، مجاهدین – مشارکت و مجمع روحانیون – کارگزاران سازندگی ) فکر دیگری کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که بهتر است تشییع جنازه واقعی راه بیافتد زیرا از سعید حجاریان هم قبلا آموخته بودند که اصلاحات خون می خواهد. بنابراین به این نتیجه رسیدند که سناریوهای مختلفی برای خونریزی و ایجاد " پیراهن عثمان " فراهم کنند. بر این اساس قرار می شود در راهپیمائی روز بعد از خطبه های مقام معظم رهبری که برای بی خاصیت نشان دادن سخنان معظم له از طرف مجمع روحانیون مبارز برنامه ریزی شده بود[1]، فرد یا افرادی با برنامه ریزی و دستور " کمیته سه جانبه "( موساد ، MI6  ، سیا ) کشته شوند تا با چله به چله کردن کشته ها فتنه تداوم یابد.

در این میان قرعه فال به نام خانمی با نام " ندا آقا سلطان " افتاد. دو نفر از عاملین موساد و اینتلیجنت سرویس مأموریت یافتند تا این سناریو را عملیاتی نمایند. اولی فردی بود به نام " کاسپین ماکان " که به ظاهر نامزد ندا بود و دومی فردی بود به نام " آرش حجازی " که به ظاهر پزشک است اما در باطن مامور اینتلیجنت سرویس انگلستان که پس از انجام مأموریت بلافاصله هردوبه توصیه افسران اطلاعاتیشان ازکشور خارج شدند که هم از ضربه افراد اطلاعاتی ایران مصون بمانند و هم سرویسها بتوانند در جهت جنگ روانی از آنها سوء استفاده بنمایند.آنها این سناریو را در خیابانی به نام مظفریخواه که از انشعابات امیرآباد شمالی می باشد پیاده کردند که اساسا و اصولا در گیری میا ن تظاهر کنندگان و نیروهای انتظامی و امنیتی در آنجا رخ نداده بود. 

بلافاصله پس از این واقعه تمام شبکه های وابسته به امپریالیسم خبری غرب و صهیونیسم در حرکتی هماهنگ به انعکاس این خبر پرداختند. آنها همانطور که انتظار می رفت این مسئله را به مأمورین جمهوری اسلامی ایران نسبت دادند و بسیجیا ن و افراد حزب اللهی را به جنایت متهم نمودند.

میر حسین موسوی و کروبی با درس از این مسئله پروژه کشته سازی را شروع کردند که به آن خواهیم پرداخت.

آشوبگران در همین روز به مسجد لولا گر حمله کردند و ضمن آتش زدن این مسجد ده نفر از بسیجیان ومردم عادی را به خاک و خون کشیدند و یکصد نفر را زخمی کردند. در همین زمان یک بمب گذار انتحاری با بستن بمب به کمر خود، آن را درحرم امام خمینی منفجر کرد که منجر به مجروح شدن عده ای از افراد شد.

سران جریانهای دوم وسوم نیز یکی پس از دیگری در حرکتی بسیار سخیف و موذیانه از31 خرداد 88 به بعد سعی کردند که با سخنان مقام معظم رهبری مخالفت کنند.

-          سید محمد خاتمی طی بیانیه ای خطاب به ملت اعلام کرد که ارجاع شکایت به مراجعی که باید حافظ حقوق مردم باشند ولی خود مورد انتقاد و شکایت هستند راه حل مسئله نیست. وی انتصاب حرکتهای مردم به بیگانگان را جلوه ای از سیاستهای نادرست دانست.

-          سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در بیانیه ای می گوید: اقتدار گرایان می کوشند وقایق را وارونه و حقایق را تحریف کنند.

-          میر حسین موسوی در بیانیه ای گفت که اعتراض به دروغ و تقلب حق شما است. پایگاه اطلاع رسانی او از مردم خواست روز دوشنبه از ساعت 5 تا 6 به نشانه اعتراض چراغهای اتومبیل خود را روشن نگه دارند.

1 و 2 /4 / 88

-          حدود 300 – 400 نفر در میدان ولی عصر تجمع کردند.

-          جبهه مشارکت اسلامی با صدور بیانیه ای از علماء ومراجع می خواهند که در این اوضاع رسالت دفاع از مردم و حفظ خون و نوامیس آنها را انجام دهند.

-          حسینعلی منتظری با صدور اطلاعیه ای به کشته شدن تعدادی از مردم اعتراض کرد و سه روز را عزای عمومی اعلام کرد.

-          در روز هشتم تیرماه شورای نگهبان قانون اساسی صحت انتخابات را پس از باز شماری ده درصد از آراء اعلام کرد.

از این پس مردم ایران منتظر ایفای یک نقش مثبت از طرف اکبر هاشمی رفسنجانی بودند. اما هاشمی رفسنجانی با وجود این که می توانست به عنوان یکی از افرادی که همیشه مدافع نظام بوده است و باید با یک مدیریت بحران، بحران پس از انتخابات را فرو بنشاند اما خود دامن زننده به بحران شد و حتی در خطبه ای که در روز 16 تیر 88 در نماز جمعه تهران خواند خطاب به رهبری تلویحا اعلام کرد که اگرمردم شما را نمی خواهند باید از قدرت کناره گیری کنید.

ادامه دارد.... دنبال کنید[1] . مهدی کروبی بدون توجه به سخنان مقام معظم رهبری در این روز با صدور اعلامیه ای از دولت خواست که با ابطال انتخابات آنچه را که او خواسته ملت خواند را بپذیرد.

 
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱٦

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱٦
پاسخ به شبهات و سوالات حکومت اسلامی و ولایت فقیه

مربوط به مخاطبین مسجد الحسین ع

پرسش١- بحث ولایت فقیه در کشور ایران از چه زمانی و چگونه مطرح شد؟

پاسخ :

- این بحث از زمان سلمان فارسی که حاکم شهر ایرانیان شده بود مطرح بود. زیرا او اولین یا دومین فقیهی بود که در زمان غیبت امام علی ع از حکومت با اذن ایشان بر مدائن حاکمیت یافت.

- دومین فقیهی که در قسمتی از ایران حکومت یافت حسن بن علی حسنی معروف به "اطروش " بود که در اواخر قرن سوم هجری بر طبرستان حاکمیت یافت. او فقیهی بزرگ و وارسته بود که مورد تکریم علمای شیعه است.

- از آن به بعد علمای دیگری به مطرح کردن مقوله ولایت فقیه پرداختند که عباتند از : شیخ مفید، شیخ طوسی، ابن ادریس حلی، علامه حلی و بسیاری از فقهاء دیگر....

برای دریافت این مطلب به تفصیل مراجعه کنید به کتاب :

در آمدی بر تحول نظریه دولت در اسلام ---- احمد جهان بزرگی ---- پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی.

 

پرسش 2 -  لطفا از دلایل عقلی ولایت فقیه بفرمائید.

پاسخ :

از بدیهیات است که انسان اجتماعی نیازمند قانون است و قانون نیز نیازمند سه مقوله قانونگذاری، اجرای قانون و ضمانت اجرای قانون که به مجموعه اینها " حکومت " گفته می شود. در تعریف حکومت می توان گفت : " حکومت به دستگاهی گفته می شود که بر جامعه اقتدار و چیرگی دارد ". اما هر حکومتی برای پیاده کردن قانون نیازمند یک تدبیر و چاره اندیشی است که به آن " سیاست " گفته می شود. سیاست نزد فقهاء و فلاسفه اسلامی از جمله امام خمینی عبارت است از" اداره جامعه های انسانی و هدایت آن به سوی تعالی ".

بنابراین " هدایت " یک رکن اساسی در سیاست است. این مسئله را نه تنها قرآن، پیامبر و امام علی ع مورد تایید قرار می دهند بلکه افرادی مانند فلاسفه غرب، که سعی می کرده اند صرفا از طریق عقل به سیاست نگاه کنند، نیز به همین مسئله دست پیدا می کنند که هدایت که رابطه تگاتنگی با فضیلت اخلاقی دارد یکی از ارکان زیر بنائی جامعه است. ارسطو در همین زمینه می گوید: " دولتی که ایجاد فضلیت اخلاقی در جامعه را هدف خود قرار ندهد دولت به معنای واقعی نیست بلکه لفظ دولت را یدک می کشد ". پس از نظر ارسطو نیز هدایت در سیاست یک رکن است.

اما هدایت در جامعه ایجاد نخواهد شد مگر آنکه فضیلت اخلاقی ایجاد شود. فضیلت اخلاقی نیز در جامعه ایجاد نمی شود مگر آنکه وجدان اخلاقی افراد تقویت یابد. وجدان اخلاقی افراد نیز در جامعه تقویت نمی یابد مگر آنکه " خدا " و " آخرت " در جامعه جدی گرفته شود. در این مورد سقراط می گوید: هرگاه دین در جامعه ضعیف شود افراد به خود اجازه می دهند هر کاری انجام دهند. و " برتر اند راسل " فیلسوف انگلیسی می گوید: اگر خدا در جامعه تعطیل شود همه چیز آزاد می شود.

جدی گرفتن خدا و آخرت در جامعه نیز وابسته این است که رهبران خدا ترس و آخرت بین در رأس جامعه قرار بگیرند. زیرا این تجربه تاریخ است که " الناس علی دین ملوکهم " ( مردم بر روش زندگی حاکمان خود زندگی می کنند). پیامبر می فرمایند: فساد جامعه وابسته به فساد دو دسته است : حکام و علماء. و جامعه شناس ایرانی سعدی معتقد است که اگر حاکمان جامعه خطاکار باشند خطا سر تا پای جامعه را فرا می گیرد. [ اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی / بر آرند غلامان درخت بن از جای ].

در جامعه تشیع بعد از پیامبر وائمه معصومین این فقهاء جامع الشرایط هستند که تمرین خداترسی و آخرت بینی می کنند و ثابت قدم ماندن در این راه فقط با عمل به عدالت امکانپذیر است . که عمل به عدالت نیز جز با تخصص در احکام الهی شریعت امکانپذیر است. و فقیه عادل تنها کسی است که در احکام شریعت متخصص است پس او باید بر جامعه حاکم شود.

 

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱٤

 

 

اولاَ شعبان جعفری هم جز’ افراد خود سر و نادان بود و حدود 40 سال بعد هم اقای سعید امامی و دارو دسته اش
ثانیاَ همین گرد همایی اقای احمدی نژاد (رئیس جمهوری) خودش غیر قانونی بود چون بدون مجوز بود حال اگر شما و دار دسته تان بگویید که مجوز داشت می گویم که نداشت به همان دلیل که بعضی از اوقات همین پلیس در دقایق اضافه بدون مجوز میره خونه های افرادمشکوک و حمله میکنه میکشه و در ضمن میبره بعد در دادگاه اون وقت نشون میده که ما برگه و مجوز ورود به منزل داشتیم .
ثالثاَ لفظ خس و خاشاک , فقیر و غنی همه اینها الفاظ  "تفرقه بیانداز حومت کنه"حال مصداق روشنی برای نوشتن امثال شماست بنده فقطسکوت می کنم جناب آقای دکتر.
رابعاَ خیلی زود است از واقایع یک سال ژیش با نامی "برگی از تاریخ انقلاب اسلامی" یاد می کردید.
خامساَ در انتها پیشنهاد بهتر به شما آقای دکتر می دهم  که اسم آن را " برگی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران" چون از نظر روانشناسی  بعد از واژه "انقلاب اسلامی" , واژه جکومت اسلامی میاید که فقط فقط یک حکومت اسلامی وجود دارد که هنوز  تشکیل نشده و انقلاب ایران ما مقدمه حکومت اسلامی آقامون مه

نویسنده: نیما

 

آقا نیما!

اولا: سابقه افراد نادان و خودسر مربوط به امروز و دیروز نیست. بلکه به صدر اسلام و حکومت پیامبر می رسد که فردی به نام عبدالله بن جحش را فرستادند تا از کاروان قریش خبر بیاورد، رفت و در ماه حرام جنگید و افرادی را کشت و افرادی را دستگیر کرد و خدمت پیامبر آورد، پیامبر خیلی ناراحت شدند و او تامدتی در جامعه منزوی بود. فرد دیگری که نادانی و خودسری کرد حاطب بن ابی بلتعه مسلمان و یار پیامبربود که قبل از فتح مکه اخبار پیامبر و یاران را برای کفار قریش فرستاد. فرد دیگر و فرد دیگر.....

ثانیا : فردی به نام میر حسین موسوی ساعت 23 روز 22 خرداد که هنوز رأی گیری به اتمام نرسیده بود اولین بی قانونی را انجام داد و اعلام کرد که پیروز انتخابات است. دومین بی قانونی این که اعلام کرد روز دوشنبه ( 25 /2 /88 ) جشن پیروزی اصلاح طلبان را خواهیم گرفت. سومین بی قانونی این که اعلام کرد در انتخابات تقلب انجام پذیرفته است و چهارم اینکه اعلام کرد نظر شورای نگهبان را نمی پذیریم ...... پنجم این که عصر شنبه 23 خرداد طرفداران او به خیابان آمدند و ناامنی ایجاد کردند و اتو بوس آتش زدند و.....بعد ها هم اعلام کردند که نظر رهبر را نمی پذیرند.....

اما این طرف، رئیس جمهور قانونی( محمود احمدی نژاد ) که مجوز راهپیمائی را وزیر کشور با اجازه او صادر می کند با هواداران خود در میدان ولی عصر جمع می شوند. اعلام می کنند که نظر شورای نگهبان را قبول دارند؛ نظر رهبر را می پذیرند و به قانون پایبند هستند.....

راستی کدام یک به قانون نزدیکتر هستند؟

از طرف دیگر ، فتنه گران (میرحسین – کروبی و.... ) و برخی هواداران آنها با آن کارها جنگی را شروع کردند که در آن ( یعنی در جنگ) که شیرینی پخش نمی کردند بلکه جنگ ادبیات خود و فرهنگ خود را دارد. کسی که هوای جنگ به سرش بزند دیگر نباید درخواست قانون زمان صلح را داشته باشد. اگر طرفداران احمدی نژاد غیر قانونی هم آمده باشند قانون جنگ همین است.

ثالثا : پس لفظ کافر و منافق هم که قرآن به کار می برد از نظر امثال جنابعالی الفاظ تفرقه انگیزی است که با ید کنار گذاشته شود. ضمنا سکوت در فتنه ها کار امثال ابو موسی اشعری است که صحت و سلامت را در سکوت می دید برای کشف حقایق و منزوی کردن فتنه گران باید " ابوذروار" فریاد زد.

رابعا : تا این مسائل فراموش نشده، باید به رشته تحریر در آیند تا آیندگان با حقایق رو به رو بشوند نه افسانه.

خامسا : این نام گذاری سلیقه ای است. در مورد این که حکومتی اسلامی هست یا نیست باید به نظر بزرگ متخصص قرن پانزده هجری و قرن 21 میلادی " خمینی کبیر " مراجعه کرد که در خشت خام خیلی چیزها را دید.

و السلام علی من اتبع الهدی

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱٢

سلام علیکم
اقا همین اکبر هاشمی رفسنجانی قبلش باید از کلمه حضرت آیه الله استفاده می کردی و این یک نقض قانونه چون فقط آیه الله می توانند به خبرگان رهبری حضور پیدا کنن
شیر فهم شده ای جان برادر که دم از تالیفات در زمینه های سیاسی می زنی. حال اگر فردی با او پدر کشتگی داره چرا خودت را وسط این آش می کنی همون بهتر  وارد نشی تا بزرگ بمونی .

نیما.

 

-          اول آقا نیما ! یک سؤال :

در یک بیمارستان که متخصصین زیادی کار می کنند و حضور دارند مانند : مهندسی پزشکی، مهندس تأسیسات، مسئول کل حراست، حسابدار متخصص قسم خورده، متخصص ارتوپدی، متخصص رادیولوژی و ...... که ممکن است همه اینها فوق لیسانس یا دکترا داشته باشند، آیا وقتی می خواهند یک متخصص مغز و اعصاب پیدا کنند تا تومور مغزی یک بیمار را جراحی کند همه این متخصصین را یکجا جمع می کنند و از آنها می خواهند که در این خصوص رأی بدهند و یا فقط متخصصین مغز و اعصاب را جمع می کنند و از آنها می خواهند که فرد مناسب برای این کار را معین کنند؟ ............ خوب در خبرگان هم متخصصین فقاهت و عدالت را جمع می کنند تا فرد مناسب برای گرفتن تصمیمات کلیدی را پیدا کنند.( با توجه به این که ولی فقیه در جامعه فقط مدیریت می کند نه این که در همه مسائل دخالت کند).

-          دوم این که:

 بنده با ملقب کردن اکبر هاشمی به لفظ آیه الله از اول هم مخالف بودم اما این اصرار حزب کارگزاران و خانواده هاشمی بود که این اتفاق در رسانه های عمومی بیافتد. مگر الآن به بعضی افراد مثل انصاری و فلاحیان که در مجلس خبرگان هستند آیه الله می گویند؟

-          سوم این که:

به گفته های آقای سید حمید روحانی در مورد هاشمی رفسنجانی مراجعه کنید تا حقایق در مورد هاشمی بیشتر برای شما روشن شود و متوجه شوید که این دغدغه ها به خاطر پدر کشتگی دو نفر با هم نیست بلکه خوف من از ادامه حضور چنین افرادی در پست های حساس مملکتی است که با سرنوشت مردم سر و کار پیدا می کنند. ( برای دسترسی به گفته های آقای روحانی به بخش ششم  برگی از تاریخ انقلاب اسلامی ، که در همین وبلاگ نوشته شده مراجعه نمائید. روی عناوین مطالب وبلاگ کلیک کنید ).

-          چهارم این که :

کوچک و بزرگی افراد به هوشیاری است.

ضمنا هفته گذشته که هفته دوم آذر بود محمد رضا باهنر نماینده مجلس به نتیجه ای رسیده بود که قبلا نرسیده بود. او در مورد هاشمی گفت: هاشمی از خواص مردود جریان فتنه بود.

 

 

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۸

 

مقبره کورش هخامنشی

برخی هواداران جبهه اصلاحات با حکومت اسلامی مخالفند اما  خود می خواهند "حکومت بت پرستی " ایجاد کنند.

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٤

27 خرداد

-          سایت رسمی میر حسین موسوی به هواداران پیشنهاد می کند که برای اعتراض به تقلب در انتخابات از شعار الله اکبر استفاده کنید.

-          محسن سازگارا - از مأموران سازمان سیا - که جهت خط دادن به سران فتنه هر شب در تلوزیون صدای آمریکا ظاهر می شود، گفتن الله اکبر در شبها را مسئله بسیارمهمی در وحدت مخالفین حکومت قلمداد می کند.

-          علی اکبر محتشمی پور رئیس به اصطلاح کمیته صیانت از آراء در یک نشست خبری راهپیمائیها را هم جنس راهپیمائیهای زمان انقلاب دانست و ابطال انتخابات را درخواست نمود.

-          تخریبها به طور متناوب در سطح تهران کماکان ادامه دارد.

-          میر حسین در بیانیه ای از طرفداران خود می خواهد که با نماد سوگواری در راهپیمائیها و تجمعات شرکت کنند و روز پنجشنبه را در مساجد به عزاداری بپردازند.

-          مجمع روحانیون که می دانست رهبر معظم انقلاب در روز جمعه از تخریبها و تجمعات و کارهای خلاف قانون گلایه خواهند کرد و خواهان پایان دادن به این اوضاع خواهند بود، درخواست تجمع در روز شنبه 30 خرداد از انقلاب تا آزادی را نمود. برخی از تحلیل گران نقش سید محمد موسوی خوئینی ها در این مورد را یک نقش کلیدی می دانند.

28 خرداد

-          در این روز از آغاز روز گفتگو در مورد تجمع طرفداران موسوی در میدان توپخانه بر سر زبانها بود.

-          از ساعت سه بعد از ظهر طرفداران موسوی دسته دسته، بیشتر از سمت شمال شهر به سمت میدان توپخانه حرکت می کنند.

-          پس از ساعتی میر حسین موسوی در میان تظاهر کنندگان حاضرشده با یک بلند گوی دستی به سخنرانی می پردازد و در این سخنرانی می گوید که ما برای اغتشاش نیامده ایم بلکه برای پاسداشت خون شهداء آمده ایم.

-          کارشناسان تعداد افراد تجمع را دویست هزار نفر تخمین می زنند.

-          تجمع کنندگان پس از آن دست به راهپیمائی از میدان فردوسی تا میدان انقلاب می زنند.

29 خرداد

-          از آغاز صبح مردم ولایتمدار تهران خود را آماده حضور در نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری می نمایند. لحظه موعود فرا می رسد و رهبری در یک خطبه کوبنده و روشنگر به افشای توطئه پشت سروقایع یک هفته گذشته می پردازند و همه را به پیروی از قانون دعوت می کنند. ایشان در خطبه ها فرمودند:

1- در سخنرانی اول فروردین، به دوستان خوبمان در داخل تذکر دادم که حرف دشمن درباره تقلب را تکرار نکنند چرا که بیگانگان درصددند اعتمادی را که نظام با مسئولان و عملکردش در طول سی سال بدست آورده، زیر سؤال ببرند.

2- یکی از نامزدها، رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش و مورد اعتماد است، یکی دیگر 8 سال نخست وزیر خود بنده بوده است، نامزد دیگر فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس است و نامزد دیگر هم دو دوره ریاست مجلس بوده است بنابراین همه این آقایان از عناصر نظام و متعلق به نظام هستند و رقابت آنها برخلاف تبلیغات خباثت آمیز رسانه های صهیونیستی، امریکایی و انگلیسی، رقابت درون نظام است.

3-  آقای هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی از اصلی ترین و جدی ترین افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترین شخصیتهای همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پیش رفته است ضمن اینکه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در کنار رهبری بوده است.

4- میان آقای هاشمی و رئیس جمهور نیز از سال 84 اختلاف نظرهای متعددی درباره مسائل خارجی، نحوه اجرای عدالت اجتماعی و برخی مسائل فرهنگی وجود دارد که البته نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است.

5- همه کسانی که به یکی از چهار نامزد محترم رأی داده اند در درون جبهه انقلاب و متعلق به نظامند و انشاء الله از اجر الهی برخوردارند به همین علت باید گفت خط انقلاب، 40 میلیون رأی دارد نه بیست و چهار و نیم میلیون رأی که متعلق به رئیس جمهور منتخب است.

6- مردم البته اطمینان دارند اما برخی طرفداران نامزدها هم اطمینان داشته باشند که نظام جمهوری اسلامی اهل خیانت در آرای مردم نیست و ساز و کارهای قانونی انتخابات در کشور ما اجازه تقلب نمی دهد آن هم تقلب در حد یازده میلیون رأی.

7- بنده زیر بار بدعتهای غیرقانونی نمی روم چرا که در هر انتخاباتی طبعا برخی برنده نیستند و اگر امروز چارچوبهای قانونی شکسته شود در آینده نیز هیچ انتخاباتی مورد اعتماد نخواهد بود و مصونیت نخواهد داشت.

8- اگر نخبگان سیاسی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند، خواسته یا ناخواسته، مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود.

9- برخی ها بدانند که با حرکات خیابانی نمی توان اهرم فشار بر ضد نظام بوجود آورد و مسئولان را وادار کرد تحت عنوان مصلحت زیر بار خواسته های آنها بروند چرا که تن دادن به مطالبات غیر قانونی زیر فشار، شروع نوعی دیکتاتوری است.

10- رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همزمان در داخل کشور هم، عوامل این عناصر خارجی بکار افتادند و خط تخریب - آتش سوزی - غارت اموال عمومی و مردم - و سلب امنیت مردم شروع شد که البته این تخریبها ارتباطی به مردم و حامیان نامزدها ندارد بلکه مربوط به بدخواهان ملت ایران و مزدوران و دست نشاندگان سرویس های جاسوسی غرب و رژیم صهیونیستی است.

11- این وضعیت دشمنان را به طمع انداخت و تصور کردند که در ایران هم می توانند همچون برخی کشورهای کوچک با چند ده میلیون دلار یک سرمایه دار صهیونیست، انقلاب مخملی کنند اما مشکل اصلی این دشمنان نادان این است که هنوز هم ملت ایران را نشناخته اند.

*****************

تعریف های مقام معظم رهبری در اینجا از افراد را باید در ظرف زمانی خود تحلیل کرد و همچنین بر اساس سیاست جذب حد اکثری و دفع حداقلی است که ایشان بعدها اعلام کردند.

ادامه دارد........دنبال کنید..

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٤

24 خرداد ٨٨ 

-          نیمه شب عده ای افراد خود سر و نادان به کوی دانشگاه تهران حمله ور می شوند و به ضرب وجرح دانشجویان می پردازند. این مسئله بهانه ای به دست سه جریان فوق می دهد تا بر تبلیغات خود علیه نظام جمهوری اسلامی شدت بخشند و با استفاده از جو به وجود آمده به " کشته سازی دروغین " بپردازند و این مسئله را دلیلی بر بی کفایتی دولتی اعلام کنند که علاوه بر این که در آراء مردم دستکاری کرده است دست به کشت و کشتار مخالفین نیزمی زند.

-          از صبح این روز دانشجویان طرفدار سه جریان فوق و دانشجویان و اساتید بسیجی به اتفاق رئیس دانشگاه تهران در اعتراض به قضایای کوی دانشگاه در مسجددانشگاه تهران تجمع و اعلام تحصن نمودند.

-          دراین روز برخی رسانه های گروهی اعلام می دارند که دکتر احمدی نژاد عصر امروز در میدان ولی عصر تهران با مردم تهران سخن خواهد گفت. ساعت 4 بعد از ظهر شروع این تجمع بود. یکی از علتهای این تجمع را من این می دانم که رأی دهندگان به احمدی نژاد می خواستند نشان دهند که اولا کم نیستند و ثانیا به سران "فتنه " ای که از روز قبل برای عملیاتی کردن " کودتای سبز " هواداران خود را به خیابانها کشانده بودند شروع شده بود هشدار دهند که دست از رأی خود بر نخواهند داشت وعلیه فتنه گران اقدام خواهند نمود. در همان روز مردم حاضر در میدان میر حسین موسوی، کروبی، خانواده هاشمی و خود اکبر هاشمی رفسنجانی را باضافه مجموعه استکبار جهانی مسبب این جریا نات می دانستند و علیه آنها شعارهای خود جوش می دادند.

 احمدی‌نژاد درتجمع میدان ولی عصر تهران ، تلاش کرد تا میان رای دهندگان به نامزدهای رقیب با عوامل اغتشاش ، فاصله بیندازد تا زمینه برخورد جدی و فوری با آشوبگران فراهم شود. او گفت : در انتخابات ، ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین کننده اصلی بودند، حالا ۴ تا خس و خاشاک در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند، بدانید که این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنها نخواهد گذاشت.

این سخنان کاملا شفاف و روشن بیان شد و لفظ خس و خاشاک محدود به کسانی بود که اقدام به قانون شکنی و برهم زدن نظم عمومی کرده بودند، نه رأی دهندگان به نامزد های رقیب .

اما دستگاه تبلیغاتی مشترک سه جریان مزکور ( یعنی کمیته سه جانبه، مجاهدین – مشارکت و مجمع روحانیون _ کارگزاران ) در یک تحریف آشکار" شایعه " ای ساخته و پرداخته کردند و در رسانه های خود پخش کردند که احمدی نژاد، کسانی که به اورأی نداده اند را به خس و خاشاک تشبیه کرده است و این شایعه را به قدری ماهرانه پشتیبانی کردند که حتی برخی از تحلیل گران قدر در داخل ایران را فریب دادند به طوری که جناب آقای عسکر اولادی به خاطر خس و خاشاک نامیدن مخالفین، احمدی نژاد را مورد انتقاد قرار دادند و آقای احمدی توکلی نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و از مدعیان اصلی اصولگرایی ، رئیس جمهور را هدف تندترین انتقادات قرار داد. وی در گفتگوی زنده خود با شبکه ۵ سیما ، رئیس جمهور را متهم کرد که الفاظ و لحن وی یکی از دلایل ناآرامی‌ها بوده است.
توکلی گفت: « باید بپذیریم ۱۴میلیون نفر به آقای احمدی‌نژاد رای نداده‌اند و اینها الان درست یا نادرست سوال دارند و احساس اهانت می‌کنند، اینها نه خس و خاشاک هستند و نه اراذل و اوباش ».

-          در این روز عطریانفر، میردامادی، رمضان زاده، زیدآبادی، بهزاد نبوی و تاجزاده دستگیر شدند.

شروع مرحله در خواست ابطال انتخابات

این مرحله، یکی از مراحل کودتاهای رنگی در کشورهای هدف می باشد. در این مرحله نامزدهای طرفدار غرب درخواست ابطال انتخابات را می نمایند و پس از پذیرفته شدن توسط دولت اعلام می کنند دولتی که پذیرفته است که در انتخابات تقلب صورت گرفته و آن را ابطال کرده است صلاحیت برگزاری دوباره انتخابات را ندارد و انتخابات باید به وسیله سازمانهای بین المللی و با نظارت آنها انجام پذیرد. تا به این وسیله بتوانند تقلبی که می خواهند در آن به انجام برسانند.

این ترفند اگرچه در کشورهای دیگر با موفقیت طرفداران غرب به نتیجه دلخواه آنان رسید، اما در ایران جواب نداد فقط به یک دلیل:

" اکثریت مردم فعلی ایران چشم به دهان رهبری دوخته اند که به او و عدالت و درایتش اعتماد دارند تا تصمیمات نهائی را در جامعه ایران اعلام نماید و آنها عمل کنند "

پس وقتی اعلام شد که نماز جمعه 29 خرداد 88 به وسیله رهبر معظم انقلاب اقامه خواهد شد این اکثریت در انتظار هرچه زودترفرا رسیدن آن جمعه بودند. اما اقلیتی در هوای دیگری بودند؛ همانهائی که دکتر علی شریعتی در توصیف نفاق، خصوصیات آنها را مطرح کرده است.( به فهرست مطالب وبلاگ سر بزنید و در قسمت مطالب شریعتی آنرا بخوانید).

-          در این روز میر حسین موسوی در نامه ای خطاب به شورای نگهبان درخواست ابطال انتخابات را نمود.

-          مجمع روحانیون طی بیانیه ای از مهندسی آراء صورت گرفته توسط مجموعه دولت از مردم پوزش می طلبد و ضمن حمایت قاطع از موسوی اعلام میکنند که او را تنها نخواهند گذاشت. آنها در همین بیانیه ابطال انتخابات را درخواست می نمایند.

-          ستاد انتخابات موسوی از روز شنبه درخواست راهپیمائی از انقلاب تا آزادی را می کند که وزارت کشور مخالفت خود را اعلام می کند.

-          در تلوزیونهای خارجی آخر شب این خبرپخش می شود که رهبر معظم انقلاب با موسوی ملاقاتی داشته اند و پیگیری مطالبات از طریق قانون را گوشزد کرده اند.

25 خرداد  

-          رئیس دانشگاه تهران کشته شدن دانشجویان در درگیریهای کوی دانشگاه را تکذیب می کند.

-          زهره کاظمی با اسم مستعار زهرا رهنورد در تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران شرکت می کند و بر کشته شدن دانشجویان در کوی دانشگاه تاکید می کند.( این مسئله احتمالا ارتباطی با گفته سعید حجاریان دارد که زمانی اعلام کرده بود که اصلاحات نیاز به خون دارد). از این پس سناریوهای کشته سازی شروع می شود.

-          در این روز میر حسین موسوی اعلام می کند که توصیه مؤکد آن است که افراد معترض به صورت مسالمت آمیز مخالفتهای مدنی خود را ادامه دهند.

-          ستاد موسوی از مردم می خواهد که در راهپیمائی انقلاب تا آزادی حضور به هم رسانند. افرادی همچون کروبی، موسوی، هادی غفاری، محمدرضا خاتمی، زهرا رهنورد، فائزه هاشمی، ابطحی و... حضور پیدا می کنند وبرخی به سخنرانی می پردازند.

-          کارشناسان تعداد تجمع کنندگان را 650 تا 700 هزارنفر تخمین زدند.

-          بعد از ظهر عده ای از افراد که بعدها وابستگی برخی از آنها به سازمان مجاهدین خلق ( منافقین ) مشخص گردید، به حوزه مقاومت 117 بسیج واقع در اطراف میدان آزادی حمله ور می شوند تا آنجا و اسلحه خانه آن را به تصرف در آورند. در این درگیری حدود شش نفر از مردم عادی، بسیجیان و حمله کنندگان کشته می شوند.

 

26 خرداد

-         مقام معظم رهبری با نمایندگان کاندیداها و دست اندرکاران انتخابات دیدار و برپی گیری اعتراضات از طریق قانونی تأکید کردند. ایشان پیشنهاد شمارش ده درصد از آراء را به صورت تصادفی اعلام کردند. کدخدائی  سخنگوی شورای نگهبان قصه آن روز را این گونه بازگو می کند:

  ... نوبت به آقای دانش‌جعفری – نماینده‌ی ستاد آقای رضایی - رسید که ایشان دیگر مستقیماً رهبر بزرگوار انقلاب را خطاب قراردادند و گفتند شما در صحبت‌های خود در کردستان از یکی از کاندیداها جانب‌داری کردید و این مطلب موجب شده که مثلاً چنین اتفاقی بیفتد.

( مقام معظم رهبری در این مورد و ) از نظر بحث مصداقی گفتند: « اتفاقاً آقای موسوی در ملاقاتی که با من داشتند، گفتند که مصداق آن صحبت‌های شما من هستم وآقای کروبی هم که آمدند یک موقع پیش من، گفتند که مردم می‌گویند که مصداق سخنان رهبری آقای کروبی است. پس اگر این‌طور هست و آن آقایان هم خودشان استنباط کرده‌اند که مصداق صحبت‌های من هستند، چطور شما می‌گویید که من مثلاً از کاندیدای دیگری دفاع کردم؟».

....صحبت‌ها که تمام شد و تقریباً جلسه رو به اتمام بود، نمایندگان دو کاندیدای معترض اصرار بر ابطال انتخابات داشتند. این را باید بگویم که آقایان به‌صورت مصداقی وارد بحث نشدند، بلکه عمده‌ی بحث آنها روی مناظرات و نیز اقدامات دولت قبل از برگزاری انتخابات بود. برخی آقایان می‌گفتند که چون آقای احمدی‌نژاد در مناظره صحبت کرده، صلاحیت ندارد. رهبری پاسخ فرمودند که «صلاحیت امر دیگری است و در جاهای دیگر باید تعیین بشود.»
رهبری فرمودند: «این صحبت‌های شما هیچ مبنای قانونی ندارد. اگر تخلفی صورت گرفته، که شورای نگهبان این‌جا هست، وزارت کشور هم هست که باید برخورد بکند. اگر شما ادعایی دارید، بروید از طریق شورای نگهبان پیگیری بکنید و شورای نگهبان هم مکلف است به شکایت‌های شما رسیدگی بکند. وزارت کشور هم به همین صورت. بازشماری و بررسی کنید؛ تا هر زمانی که فکر می‌کنید این مسئله می‌تواند مشکل شما را حل بکند. ما هم به شورای نگهبان و وزارت کشور می‌گوییم که موضوع را تعقیب بکنند تا برای شما اطمینان ایجاد بشود، ولی
این‌که می‌گویید ابطال بشود، این حرف خلاف قانون است، این را کسی نمی‌تواند بپذیرد. پذیرش ابطال انتخابات یعنی این‌که بزنم توی دهن چهل میلیون!
»
این دفاع محکم رهبری بود از حقوق و آراء مردم. یعنی رهبر انقلاب این‌ بار در کسوت دفاع از آراء مردم و دفاع از جمهوریت وارد میدان شدند.

... زمانی که بحث رسمی جلسه تمام شد، دوباره رهبر انقلاب فرمودند که اگر مطلب دیگری هست، مطرح کنید. جناب آقای آخوندی از ستاد آقای موسوی وقت گرفتند که تا آن‌موقع هم صحبتی نداشتند. آقای آخوندی خطاب به رهبر انقلاب گفتند که « ما می‌دانیم اگر تمام صندوق‌ها را بازشماری کنید، تخلف عمده‌ای به دست نمی‌آید، ولی مشکل و مسئله‌ی عمده‌ی ما صلاحیت آقای احمدی‌نژاد است».  باز رهبری فرمودند «این یک امر دیگری است. شما اگر نسبت به صندوق‌های آراء بحث دارید، مطرح بکنید، ولی بحث صلاحیت در جای دیگری بررسی شده و در زمانی دیگری می‌شود به آن پرداخت».[1]

-          در این روز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تجمع میدان ولی عصر را اعلام می کند که در آن آقای حداد عادل به عنوان یکی از نمایندگان مردم تهران در آنجا به سخنرانی می پردازد و امکان تقلب در انتخابات را رد می کند.

-          ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی میدان ونک را محل تجمع طرفداران خود اعلام می کند که به خاطر غیر قانونی بودن موجب در گیری تجمع کنندگان با نیروی انتظامی و بسیجیان می شود. جمع مذکور به طرف جام جم حرکت می کنند و در نزدیکی جام جم فائزه هاشمی ضمن سخنرانی برای جمع مذکور مسائل به وجود آمده پس از انتخابات را دیکتاتوری می خواند.

-          فائزه  در حین همین تجمع توسط برخی نیروهای امنیتی از داخل تجمع به بیرون از محیط منتقل می شود. که بعدها به بازداشت چند ساعته معروف شد. اما کلیپ حضور او در این تجمع به فاصله چند ساعت توسط بلوتوث و اینترنت منتشر گردید. [ با این وجود اکبر هاشمی رفسنجانی بعدها در مورد این واقعه به کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار ناراحتی از دستگیری فائزه اظهار می دارد که او برای خوردن ساندویچ به خیابان رفته بوده که به ناحق وغیر قانونی دستگیر می شود].[1] . القاب را آقای کدخدائی ذکر کرده است.

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۳

23 خرداد 88

-          ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد که دکتر محمود احمدی نژاد با کسب آراء 5/ 24 میلیون رأی پیروز انتخابات است و این به معنای مشارکت 80 در صد از مردم در انتخابات بود.

-          کروبی در اولین بیانیه روز رأی گیری را روز سوگواری برای ملت ایران می داند... .... .... او می گوید: این تازه اول داستان است.

-          BBC   با زهرا رهنورد ( که چندی بعد از طرف ایادی سازمان سیا به عنوان سومین روشنفکر جهان مطرح شد ) مصاحبه ای را ترتیب می دهد؛ او در یک اظهار نظر کاملا غیر علمی و بسیار سخیف می گوید:

... بخصوص یک سری از نقاطی هستند که اصلا مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن این مطلب وزارت کشوره مثلا آذربایجانیها و ترکمن ها هیچوقت فرزند خودشان را نمی گذارند و به کس دیگری رأی بدهند. و یا خود من که لر هستم و موسوی هم بارها گفته که من داماد لرستان هستم موسوی را نمی گذارند که به آقای احمدی نژاد رأی بدهند. این دوتا برای ما ملاک است که باقی موارد هم شبیه همین است ضمن این که مرتب هم گزارش می شد که نسبت موسوی به احمدی نژاد چهار به یک است.........

-          همین روز موسوی در یک بیانیه اظهار می دارد که : من تسلیم این صحنه آرائیهای خطرناک نخواهم شد...... او نتایج انتخابات را حاصل شعبده بازی دست اندر کاران انتخابات می داند.

-          اولین تجمع غیر قانونی پس از اعلام نتایج آراء و بعد ازظهر همین روز در خیابانهای ولی عصر، فاطمی، مطهری و ...... اتفاق می افتد که منجر به در گیری تجمع کنندگان با نیروی انتظامی و آتش زدن سه دستگاه اتوبوس می شود. تجمع کنندگان به افرادی که محاسن دارند و یا چادر بر سر داشته اند حمله می کنند.

-          موسوی در بیانیه ای که خطاب به مراجع صادر می کند، براعمال تقلب در انتخابات اصرار می کند.

-          احمدی نژاد ساعت 10 شب از همه، چه آنهائی که به او رأی داده اند و چه آنهائی که به دیگران رأی داده اند، یعنی از چهل میلیون نفر تشکر می کند.

ادامه دارد..... دنبال کنید

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :