روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳٩٤/۱/۱٧

باسمه تعالی 
شنیدید که این " شیخک سرخه ای " گفته: رقبای کم فکر و دشمنان ایران از توافق لوزان ناخشنودند "
مردک خجالت نمی کشد در سال همدلی......

 
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳٩٤/۱/۱٧

باسمه تعالی

اندر خیانت برخی ایرانیان(2)

خیانت سوم

خیانت برخی از دولتمردان فعلی این است که : ( دولتمردی خائن است که )
1- فعالیت هسته ای ایران را تعطیل کند ....... اما به مردم ایران با لفاظی وانمود کند که فعالیت تعطیل نشده است.
2- اسم خود را سیاستمدار بگذارد اما نفهمد که آژانس انرژی اتمی در بست تحت سیطره قدرتهای بزرگ و امروزه صد در صد تحت سلطه آمریکا است .
3- فعالیت هسته ای را قبل از توافقات تعطیل کند ........ برداشتن تحریمها را مرحله ای بپذیرد و آن را منوط به تشخیص آژانس ( یعنی تشخیص آمریکا ) قرار دهد. 
4- دولتمردی که نفهمد تحریمهای هسته ای را فردا روزی آمریکا به بهانه دست پیدا کردنِ یک کشور ...مثلا یمن .... به موشکهای دوربرد بر علیه ایران اعمال خواهد کرد.
5- دولتمردی که نفهمد آمریکا و هم پیمانانش برای حمله به کشوری احتیاج به فصل هفتم شورای امنیت ندارند و دلش خوش باشد که فعالیت هسته ای را اگر تعطیل کرده ولی ایران را از تحت فصل هفت بیرون آورده است.

[ دو خیانت را قبلا در این پست گفته ام

نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳٩٤/۱/۱٤

باسمه تعالی

اندر خیانت برخی ایرانیان

خیانت مصدق این بود که فریب آمریکائیها را خورد ..... یعنی فکر می کرد آمریکانیها خیلی آزادیخواه هستند ...... پس از آنها بازی خورد .... آمریکائیها از او به عنوان یک ابزار برای تحت فشار قرار دادن انگلیسیها استفاده کردند تا زمانی که انگلیسیها کوتاه آمدند و حاضر به مشارکت آمریکائیها در نفت ایران شدند ...... بعد آمریکا ئیها در ایران کودتا کردند و مصدق را در حصر خانگی قرار دادند..... یعنی مثل یک دستمال مستعمل او را دور انداختند.... و برای 25 سال ایران را غارت کردند....

خیانت " جنبش سبز " این است که برای پذیرش درخواستهای آمریکائیها شکم خود را پاره کردند تا این اتفاق بیافتد ...... و مخالفین را همسو با اسرائیل معرفی کردند و می کنند ؛ اما خود را آماده کرده بودند که تا پذیرفته شد بگویند ترکمانچای امضاء شد .... که طلیعه آن پیدا است .... یکی از شعرای ضد انقلاب همین لفظ ترکمانچای را بعد از بیانیه بلافاصله در صفحه خود نوشته ....... و یکی از ایرانیان فراری عضو سازمان سیا هم آن را قرارداد ننگین نامیده است....

خیانت برخی از دولتمردان متعاقبا در پستی مستقل خواهد آمد....

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :