روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳٩۱/۱٠/٢۳

پیامدهای پیروی از دین لیبرالیسم 1

پیروان دین لیبرالیسم با اصل قرار دادن " نسبیت اخلاق "، کارهای زشتی که درکتب مقدس به قوم لوط نسبت داده شده را یک عمل کاملا اخلاقی ومنطبق بر" اصول حقوق بشر" می دانند وبا ملحق کردن مسائل دیگری مانند " زنا " و "شرابخواری " واحتمالا در آینده " ازدواج با محارم " به عنوان یک " واقعیت " به حقوق بشرنسبت به پیامدهای آنها بی توجهی نشان میدهند وبر این اساس جامعه بشری را دچار چنان انحطاطی می کنند که از" خدا " وهدف خلقت فرسنگها دور می شود. به نمونه زیر توجه کنید:

به گزارش بی بی سی

دختر کلاوس کینسکی پدرش را به سوءاستفاده جنسی متهم کرد

به روز شده:  19:18 گرینویچ - پنج شنبه 10 ژانویه 2013 - 21 دی 1391

 پولا کینسکی، دختر بزرگ کلاوس کینسکی، هنرپیشه نامی، فاش کرد که چندین سال از جانب پدر مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته است.

موضوعات مرتبط

کلاوس کینسکی، هنرپیشه آلمانی هالیوود که در سال ۱۹۹۱ درگذشت، سالهای طولانی بزرگترین دختر خود را مورد سوءاستفاده جنسی قرار داده است. پولا، دختر بزرگ هنرپیشه پرآوازه این موضوع را در مصاحبه با رسانه‌های جمعی آلمان فاش کرده است.

پولا کینسکی که امروز شصت سال دارد، با بیزاری از پدر خود سخن می‌گوید: "او از سن ۵ تا ۱۹ سالگی به زور به من تجاوز می‌کرد".


 

پولا کینسکی در گفت‌وگو با مجله "اشترن" که در سایر نشریات از جمله "اشپیگل" نیز تکرار شده است، می‌گوید: «در برابر پدرم با گریه و زاری مقاومت می‌کردم، اما او بی‌اعتنا به التماس‌های من کار خود را می‌کرد و به آنچه می‌خواست می‌رسید.»

پولا کینسکی می‌گوید که دوران کودکی او در ترس و وحشت از پدری بیرحم سپری شده است. او می‌افزاید: «پدرم در زندگی عادی هم مثل فیلم‌هایش بیرحم و خشن بود. او از همه سوءاستفاده می‌کرد و برای هیچکس احترام قائل نبود.»

پولا کینسکی فرزند ارشد کلاوس کینسکی از ازدواج اول او با گیزلنده کوبک، خواننده آلمانی است. پولا کینسکی هنرپیشه تلویزیون و تئاتر است اما هیچگاه نتوانست به شهرت خواهر کوچکتر خود ناستازیا کینسکی برسد، که از ازدواج بعدی کلاوس کینسکی است.

پولا کینسکی درباره دوران کودکی و رابطه دشوار با پدرش کتابی نوشته است که به زودی در آلمان توسط انتشارات معتبر "زورکامپ" منتشر می‌شود. خانم کینسکی می‌گوید که در کتاب خود تلاش کرده مردم را با سیمای واقعی پدرش آشنا کند. او می‌گوید مردم از پدرش بت ساخته‌اند، درحالی که با چهره واقعی او آشنا نیستند.

کلاوس کینسکی معمولا در فیلم‌های سینمایی نقش افراد وحشی و شرور را ایفا می‌کرد. او با نگاه خیره و غضب‌آلود و حرکات تند و عصبی در ایفای نقش کاراکترهای روان‌پریش و غیرعادی مهارت داشت. اکنون دخترش می‌گوید که کینسکی در زندگی شخصی نیز مردی بیرحم و خشن بوده است.

کلاوس کینسکی یکی از نخستین هنرپیشه‌های سینمای آلمان بود که با بازی در وسترن های اسپاگتی از جمله "به خاطر یک مشت دلار" در هالیوود به موفقیت و شهرت فراوان رسید. منتقدان سینمایی به ویژه نقش‌آفرینی او را در فیلم‌های ورنر هرتسوگ، سینماگر آلمانی، تحسین کرده‌اند. هرتسوگ نیز در خاطرات خود از رفتار خشن و حرکات عصبی کلاوس کینسکی یاد کرده است که گاهی در طوفان خشم و غضب کار فیلمبرداری را متوقف می‌کرد.

با این حال، لوکی استیپتیک، برادر آقای هرتسوگ، به بی بی سی نیوز گفته است که هرتسوگ آماده اظهار نظر درباره این خبر نیست.

کریستین دیوید، زندگینامه نویس آقای کینسکی، نیز در گفت و گو با بی بی سی نیوز گفته که شایعه هایی درباره چند سال رابطه کینکسی با پولا مطرح شده است.

او گفت: "در اروپا، مخصوصا در آلمان، کلاوس کینسکی هواداران فراوانی دارد و عده ای او را بت می دانند. حالا خواهیم دید که [ سخنان پولا] در ماه ها یا هفته های آینده احتمالا چگونه جایگاه او را تغییر خواهد داد."

به گفته او "درباره همه اتهام ها باید تحقیق شود، قطعا هیچ کس مستثنی نیست،

مدافعان حقوق زنان: پرداخت پول به ازای سکس را غیرقانونی اعلام کنید

به روز شده:  14:34 گرینویچ - سه شنبه 04 دسامبر 2012 - 14 آذر 1391 

در حال حاضر اتحادیه اروپا، اختیار قانونگذاری در باره کار جنسی و روسپی‌گری را ندارد

بیش از دویست گروه فعال در زمینه حقوق زنان در اروپا، خواهان تصویب قوانین جدیدی شده‌اند تا پرداخت پول در ازای سکس در کشورهای اتحادیه اروپا، غیر قانونی شناخته شود.

گروه "لابی زنان اروپایی" که در این راه پیشگام شده، مجموعه‌ای از سازمان‌ها و گروه‌های مدافع حقوق زنان است.

مطالب مرتبط

موضوعات مرتبط

این گروه می‌گوید از زمان به کارگیری این سیاست در سوئد، در یک دهه پیش، روسپی‌گری خیابانی در این کشور به نصف رسیده است.

گروه‌های طرفدار حقوق زنان خواهان تغییر در قوانین مربوطه در اتحادیه اروپا هستند و امروز در نشست پارلمان اروپا درخواست خود را مطرح خواهند کرد.

این در حالی است که بسیاری از کارگران جنسی می‌گویند جرم دانستن کار جنسی و روسپی‌گری، منجر به آن می‌شود که این کار، به فعالیتی زیر زمینی تبدیل شده که این خود، زمینه افزایش خشونت‌ و تجاوز جنسی را فراهم می‌کند.

مدی سوج، خبرنگار بی بی سی در بروکسل می‌گوید "لابی زنان اروپایی"خواهان آن است که به جای مجازات زنانی که خدمات جنسی ارائه می دهند، افرادی که مشتری این خدمات هستند، جریمه شوند.

این گروه بر این باور است که چنین رویکردی، خروج روسپی‌ها از این صنعت را تسهیل می کند، تغییر در رفتار‌ها را در پی آورده و تقاضا برای روسپیگری را کاهش می‌دهد.

فعالان حقوق زنان از ۲۵ کشور اروپایی در نشست امروز پارلمان اروپا حاضر خواهند شد تا حمایت خود را از تغییر قوانین مربوطه نشان دهند.

مخالفان این پیشنهاد می‌گویند داشتن صنعت سکس کنترل شده و تحت نظارت، گزینه بهتری به شمار می‌رود.

در هلند، اتریش و آلمان، کارگران جنسی برای ارائه خدمات خود ثبت نام می کنند و در مقابل، از حقوق و مسئولیت‌های مشابه سایر مشاغل برخوردار می‌شوند.

بسیاری از کارگران جنسی می‌گویند این چنین روشی، امن‌تر است و شرایط کاری را برای آنها بهبود می‌بخشد.

در حال حاضر اتحادیه اروپا، اختیار قانونگذاری در این باره را ندارد اما قوانین تصویب شده توسط این اتحادیه در باره قاچاق انسان، از سال آینده به اجرا در خواهند آمد.

مقام‌های این اتحادیه می‌گویند که قاچاق انسان و روسپیگری دو موضوع وابسته به یکدیگر هستند.

قرار است این اتحادیه نظرات سایر کشورهای عضو در این باره را مطالعه کند و در سال ٢٠١۶ گزارشی را در این مورد ارائه دهد.

 

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :