روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٧/٢٥

نظر سنجی هائی که بعد از دوم خرداد 88 حزب کارگزاران سازندگی انجام می دهد همگی نشان از این داشته اند که رای احمدی نژاد از موسوی بالاتر است. با این وجود با کتمان این مسئله، موسوی را با این جمله که رای شما از احمدی نژاد بالاتر است تحریک می کردند تا در صحنه انتخابات بماند.

قضایا به همین منوال می گذشت که از هر طرف سر و صدا و درخواست انجام مناظره میان کاندیداها برخاست؛ بیشتر به این بهانه که صدا و سیما یکطرفه عمل و تبلیغ می کند پس باید اجازه حرف زدن به دیگران هم داده شود.

اولین مناظره در تاریخ 12/ 3/ 88 بود و به مدت چند روز ادامه یافت.

دراین مناظره ها موسوی گفت:

}        یک فرد فوق دیپلم وزیر کشور می شود.

}        یک معامله چند ده میلیاردی در دفتر او بسته می شود.

}        وزیر دیگری گذاشته می شود که پرونده در رابطه با اردبیل دارد.

}        ثروت چند صد میلیارد تومانی دارد.

}        یکی از دلایل اصلی ورود من همین قانون گریزی است.

}        موارد زیادی دارم که دولت به طور علن در مقابل قانون ایستاده است.

}        صنعت در حال خوابیدن است . تورم بالای 25% است ...همه دادشان بالا است.

}        دوستان عوض این که پرونده سازی کنند ...بهتر است به دنبال حل مشکلات جامعه باشند.

}        من به خاطرخطری وارد این صحنه شده ام.

}        دو نوع مدیریت می توان داشت:

}                                           یکی: ماجراجوئی، رفتارهای نمایشی، خیال بافی و خرافه گرائی، خلاف گوئی و                                                              ....                               پنهان کاری، خود محوری و قانون گریزی، سطحی نگری و روزمرگی

}                                         دیگری: متانت، رفتار کارشناسی شده، شفافیت و صداقت

}        انگیزه اصلی من : در مورد آینده کشوراحساس خطر کردم.

}        شعارها بیشتر اسطوره پردازی است...فلان کشوردارد از بین می رود....ما جهان را مدیریت می کنیم.

}        ما درزمینه سیاست خارجی آبروی کشور خودمان را بردیم.

}        ما با افراط گری خودمان...از رفراندوم در فلسطین بالاتر رفتیم.

}        من دلم برای مردم می سوزد از این بلاها که ما ( دولت)سر آنها می آوریم.

}        چه کار کردیم که من هر دانشگاهی می روم اعتراض است.

}        شما روحیه تان این است که دیگران را ملکوک می کنید.

}        سایتهای مرتبط با شما برگشته بر علیه ایشان ( رهنورد ) جو سازی کردند.

}        کشور را شما به خطر می اندازید.

}        مردم را خوار کردن و برای یک نامه دنبال ماشین کشیدن.

 

و احمدی نژاد گفت:

}        امروز آقای موسوی نیست سه دولت پی در پی دربرابر من قرار گرفته اند... هم آقای موسوی است ،هم آقای خاتمی است، هم آقای هاشمی... اینها در گذشته همه با هم بوده اند.

}        من در برابر مجموعه ای هستم که با محوریت آقای هاشمی و همکاری آقای موسوی و آقای خاتمی علیه بنده حرکت کردند.

}        از دوره های گذشته کم کم یک جریانی شکل گرفت که خود را مالک ملت مالک انقلاب حاکم بر مردم می دانست و دست خود را در بیت المال باز می دید.

}        در اوایل این دولت آقای هاشمی پیغامی برای یکی از پادشاهان خلیج فارس فرستاد که شما نگران نباشید ظرف شش ماه این دولت ساقط می شود... افرادی رفتند توضیح دادند و این مسائل روشن شد.

}        آقای موسوی !....اتفاقی که در این سه ماه افتاد سابقه نداشته....

}        ما نیازی نداریم یک بازیگر را بیاوریم در اتوبوس که بفهمیم اعتیاد هست....

}        موضوع ستاره دارها در سال 80 درست شد. زمان دولت آقای خاتمی و آقای معین... ما آن را نسخ کردیم...

}        شما 8 سال نخست وزیر بودید ....یک روزنامه منتقد وجود داشت...چه فضائی بر علیه او ایجاد کردید...شما کاری کردید که آن نقدها تعطیل شد.

}        زمان آقای هاشمی یک روزنامه منتقد بود...رئیس دولت به اندازه ای بر علیه آن روزنامه حرف زد تا آن را انداخت.

}        شما سخنرانی دختر آقای هاشمی در جلسه ای که آقای خاتمی و همسر شما حضور دارند را ببینید....اشرافیتی که آقای هاشمی پایه گذاری کرد قرار است ادامه پیدا کند.

}        باور ما این است که صحنه گردان اصلی آقای هاشمی است ... ما می بینیم چه کسی رئیس ستاد انتخاباتی چه کسی است... شما نفرمائید ارتباطی نیست.

}        ( آقای خاتمی ) لیسانس فلسفه است شما او را دکتر خطاب کردید...من می توانم در مورد پرونده آموزشی یک خانمی با شما صحبت کنم. بگم...بگم...

}        در دوره آقای موسوی از گذرنامه و فرودگاه ...چه چیزهائی بردند( عربستان ) ...و دستگیر شدند که چه بساطی راه افتاد.

}        از شما سؤال می کنم در زمان آقای هاشمی که تورم 49% شد و 49 میلیارد دلار استقراض خارجی کردیم بحرانهای اجتماعی بسیاری از شهرهای ما را گرفت و عده زیادی کشته شدند...

}        در مجلس ششم ( برخی نماینده ها )تحصن کرده واز همان جا با کنگره آمریکا تماس گرفتند و گفتند مارا کمک کنید...شما نگران نشدید؟

}        آقای موسوی بسیاری از مدیران شما و آقای هاشمی دست خالی آمدند و با یک امتیاز ، با یک دلار هفت تومانی با یک واردات و صادرات میلیاردر شدند.

}        آقای صفائی فراهانی مدیر دولت شما است از دولت شما پولدار شده.

}        پسرهای آقای هاشمی چه کار می کنند در کشور کدامیک از وزرای بنده رانتی خورده اند؟

}        من فهرستی دارم از زمینهائی که مدیران گرفته اند 40 هکتار، 50 هکتار، 80 هکتار کسانی که الآن دارند از جنابعالی حمایت می کنند.

}        یک مورد رشت الکتریک بدون مزایده دادندبه دوستان آقای کرباسچی ، همسر آقای کرباسچی همسر آقای قبه ، کارخانه را از بیخ تراشیدند...زمین آن را فروختند.

}        400 هکتار زمین را در هرمزگان گرفته اند. 

}        استات اویل بی قانونی است که طرف می آید محکوم می شود از زندان فراری داده می شود خارج ...تهش پسر آقای هاشمی است.

}        پرونده ای دارم از یک خانوم...هم زمان که کارمند بوده در دو رشته فوق لیسانس گرفته...دکترا بدون کنکور گرفته ...در غیر رشته مرتبط دانشیار شده ...بدون شرایط رئیس دانشگاه شده.

}        فرمان 8 ماده ای برای شما صادر شده نه برای این دولت.

مناظره ها آب پاکی را بر دست همه سردمداران اصلاحات ریخت که " احمدی نژاد " پیروز انتخابات است و هیچ راهی جز بر هم زدن بازی برایشان باقی نمانده است.

بنابراین ایده تقلب که ایده خانواده هاشمی بود را برنامه ریزی کردند تا بر اساس آن بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :