روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۳

23 خرداد 88

-          ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد که دکتر محمود احمدی نژاد با کسب آراء 5/ 24 میلیون رأی پیروز انتخابات است و این به معنای مشارکت 80 در صد از مردم در انتخابات بود.

-          کروبی در اولین بیانیه روز رأی گیری را روز سوگواری برای ملت ایران می داند... .... .... او می گوید: این تازه اول داستان است.

-          BBC   با زهرا رهنورد ( که چندی بعد از طرف ایادی سازمان سیا به عنوان سومین روشنفکر جهان مطرح شد ) مصاحبه ای را ترتیب می دهد؛ او در یک اظهار نظر کاملا غیر علمی و بسیار سخیف می گوید:

... بخصوص یک سری از نقاطی هستند که اصلا مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن این مطلب وزارت کشوره مثلا آذربایجانیها و ترکمن ها هیچوقت فرزند خودشان را نمی گذارند و به کس دیگری رأی بدهند. و یا خود من که لر هستم و موسوی هم بارها گفته که من داماد لرستان هستم موسوی را نمی گذارند که به آقای احمدی نژاد رأی بدهند. این دوتا برای ما ملاک است که باقی موارد هم شبیه همین است ضمن این که مرتب هم گزارش می شد که نسبت موسوی به احمدی نژاد چهار به یک است.........

-          همین روز موسوی در یک بیانیه اظهار می دارد که : من تسلیم این صحنه آرائیهای خطرناک نخواهم شد...... او نتایج انتخابات را حاصل شعبده بازی دست اندر کاران انتخابات می داند.

-          اولین تجمع غیر قانونی پس از اعلام نتایج آراء و بعد ازظهر همین روز در خیابانهای ولی عصر، فاطمی، مطهری و ...... اتفاق می افتد که منجر به در گیری تجمع کنندگان با نیروی انتظامی و آتش زدن سه دستگاه اتوبوس می شود. تجمع کنندگان به افرادی که محاسن دارند و یا چادر بر سر داشته اند حمله می کنند.

-          موسوی در بیانیه ای که خطاب به مراجع صادر می کند، براعمال تقلب در انتخابات اصرار می کند.

-          احمدی نژاد ساعت 10 شب از همه، چه آنهائی که به او رأی داده اند و چه آنهائی که به دیگران رأی داده اند، یعنی از چهل میلیون نفر تشکر می کند.

ادامه دارد..... دنبال کنید

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :