روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٤

27 خرداد

-          سایت رسمی میر حسین موسوی به هواداران پیشنهاد می کند که برای اعتراض به تقلب در انتخابات از شعار الله اکبر استفاده کنید.

-          محسن سازگارا - از مأموران سازمان سیا - که جهت خط دادن به سران فتنه هر شب در تلوزیون صدای آمریکا ظاهر می شود، گفتن الله اکبر در شبها را مسئله بسیارمهمی در وحدت مخالفین حکومت قلمداد می کند.

-          علی اکبر محتشمی پور رئیس به اصطلاح کمیته صیانت از آراء در یک نشست خبری راهپیمائیها را هم جنس راهپیمائیهای زمان انقلاب دانست و ابطال انتخابات را درخواست نمود.

-          تخریبها به طور متناوب در سطح تهران کماکان ادامه دارد.

-          میر حسین در بیانیه ای از طرفداران خود می خواهد که با نماد سوگواری در راهپیمائیها و تجمعات شرکت کنند و روز پنجشنبه را در مساجد به عزاداری بپردازند.

-          مجمع روحانیون که می دانست رهبر معظم انقلاب در روز جمعه از تخریبها و تجمعات و کارهای خلاف قانون گلایه خواهند کرد و خواهان پایان دادن به این اوضاع خواهند بود، درخواست تجمع در روز شنبه 30 خرداد از انقلاب تا آزادی را نمود. برخی از تحلیل گران نقش سید محمد موسوی خوئینی ها در این مورد را یک نقش کلیدی می دانند.

28 خرداد

-          در این روز از آغاز روز گفتگو در مورد تجمع طرفداران موسوی در میدان توپخانه بر سر زبانها بود.

-          از ساعت سه بعد از ظهر طرفداران موسوی دسته دسته، بیشتر از سمت شمال شهر به سمت میدان توپخانه حرکت می کنند.

-          پس از ساعتی میر حسین موسوی در میان تظاهر کنندگان حاضرشده با یک بلند گوی دستی به سخنرانی می پردازد و در این سخنرانی می گوید که ما برای اغتشاش نیامده ایم بلکه برای پاسداشت خون شهداء آمده ایم.

-          کارشناسان تعداد افراد تجمع را دویست هزار نفر تخمین می زنند.

-          تجمع کنندگان پس از آن دست به راهپیمائی از میدان فردوسی تا میدان انقلاب می زنند.

29 خرداد

-          از آغاز صبح مردم ولایتمدار تهران خود را آماده حضور در نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری می نمایند. لحظه موعود فرا می رسد و رهبری در یک خطبه کوبنده و روشنگر به افشای توطئه پشت سروقایع یک هفته گذشته می پردازند و همه را به پیروی از قانون دعوت می کنند. ایشان در خطبه ها فرمودند:

1- در سخنرانی اول فروردین، به دوستان خوبمان در داخل تذکر دادم که حرف دشمن درباره تقلب را تکرار نکنند چرا که بیگانگان درصددند اعتمادی را که نظام با مسئولان و عملکردش در طول سی سال بدست آورده، زیر سؤال ببرند.

2- یکی از نامزدها، رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش و مورد اعتماد است، یکی دیگر 8 سال نخست وزیر خود بنده بوده است، نامزد دیگر فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس است و نامزد دیگر هم دو دوره ریاست مجلس بوده است بنابراین همه این آقایان از عناصر نظام و متعلق به نظام هستند و رقابت آنها برخلاف تبلیغات خباثت آمیز رسانه های صهیونیستی، امریکایی و انگلیسی، رقابت درون نظام است.

3-  آقای هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی از اصلی ترین و جدی ترین افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترین شخصیتهای همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پیش رفته است ضمن اینکه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در کنار رهبری بوده است.

4- میان آقای هاشمی و رئیس جمهور نیز از سال 84 اختلاف نظرهای متعددی درباره مسائل خارجی، نحوه اجرای عدالت اجتماعی و برخی مسائل فرهنگی وجود دارد که البته نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است.

5- همه کسانی که به یکی از چهار نامزد محترم رأی داده اند در درون جبهه انقلاب و متعلق به نظامند و انشاء الله از اجر الهی برخوردارند به همین علت باید گفت خط انقلاب، 40 میلیون رأی دارد نه بیست و چهار و نیم میلیون رأی که متعلق به رئیس جمهور منتخب است.

6- مردم البته اطمینان دارند اما برخی طرفداران نامزدها هم اطمینان داشته باشند که نظام جمهوری اسلامی اهل خیانت در آرای مردم نیست و ساز و کارهای قانونی انتخابات در کشور ما اجازه تقلب نمی دهد آن هم تقلب در حد یازده میلیون رأی.

7- بنده زیر بار بدعتهای غیرقانونی نمی روم چرا که در هر انتخاباتی طبعا برخی برنده نیستند و اگر امروز چارچوبهای قانونی شکسته شود در آینده نیز هیچ انتخاباتی مورد اعتماد نخواهد بود و مصونیت نخواهد داشت.

8- اگر نخبگان سیاسی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند، خواسته یا ناخواسته، مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود.

9- برخی ها بدانند که با حرکات خیابانی نمی توان اهرم فشار بر ضد نظام بوجود آورد و مسئولان را وادار کرد تحت عنوان مصلحت زیر بار خواسته های آنها بروند چرا که تن دادن به مطالبات غیر قانونی زیر فشار، شروع نوعی دیکتاتوری است.

10- رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همزمان در داخل کشور هم، عوامل این عناصر خارجی بکار افتادند و خط تخریب - آتش سوزی - غارت اموال عمومی و مردم - و سلب امنیت مردم شروع شد که البته این تخریبها ارتباطی به مردم و حامیان نامزدها ندارد بلکه مربوط به بدخواهان ملت ایران و مزدوران و دست نشاندگان سرویس های جاسوسی غرب و رژیم صهیونیستی است.

11- این وضعیت دشمنان را به طمع انداخت و تصور کردند که در ایران هم می توانند همچون برخی کشورهای کوچک با چند ده میلیون دلار یک سرمایه دار صهیونیست، انقلاب مخملی کنند اما مشکل اصلی این دشمنان نادان این است که هنوز هم ملت ایران را نشناخته اند.

*****************

تعریف های مقام معظم رهبری در اینجا از افراد را باید در ظرف زمانی خود تحلیل کرد و همچنین بر اساس سیاست جذب حد اکثری و دفع حداقلی است که ایشان بعدها اعلام کردند.

ادامه دارد........دنبال کنید..

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :