روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱٢

سلام علیکم
اقا همین اکبر هاشمی رفسنجانی قبلش باید از کلمه حضرت آیه الله استفاده می کردی و این یک نقض قانونه چون فقط آیه الله می توانند به خبرگان رهبری حضور پیدا کنن
شیر فهم شده ای جان برادر که دم از تالیفات در زمینه های سیاسی می زنی. حال اگر فردی با او پدر کشتگی داره چرا خودت را وسط این آش می کنی همون بهتر  وارد نشی تا بزرگ بمونی .

نیما.

 

-          اول آقا نیما ! یک سؤال :

در یک بیمارستان که متخصصین زیادی کار می کنند و حضور دارند مانند : مهندسی پزشکی، مهندس تأسیسات، مسئول کل حراست، حسابدار متخصص قسم خورده، متخصص ارتوپدی، متخصص رادیولوژی و ...... که ممکن است همه اینها فوق لیسانس یا دکترا داشته باشند، آیا وقتی می خواهند یک متخصص مغز و اعصاب پیدا کنند تا تومور مغزی یک بیمار را جراحی کند همه این متخصصین را یکجا جمع می کنند و از آنها می خواهند که در این خصوص رأی بدهند و یا فقط متخصصین مغز و اعصاب را جمع می کنند و از آنها می خواهند که فرد مناسب برای این کار را معین کنند؟ ............ خوب در خبرگان هم متخصصین فقاهت و عدالت را جمع می کنند تا فرد مناسب برای گرفتن تصمیمات کلیدی را پیدا کنند.( با توجه به این که ولی فقیه در جامعه فقط مدیریت می کند نه این که در همه مسائل دخالت کند).

-          دوم این که:

 بنده با ملقب کردن اکبر هاشمی به لفظ آیه الله از اول هم مخالف بودم اما این اصرار حزب کارگزاران و خانواده هاشمی بود که این اتفاق در رسانه های عمومی بیافتد. مگر الآن به بعضی افراد مثل انصاری و فلاحیان که در مجلس خبرگان هستند آیه الله می گویند؟

-          سوم این که:

به گفته های آقای سید حمید روحانی در مورد هاشمی رفسنجانی مراجعه کنید تا حقایق در مورد هاشمی بیشتر برای شما روشن شود و متوجه شوید که این دغدغه ها به خاطر پدر کشتگی دو نفر با هم نیست بلکه خوف من از ادامه حضور چنین افرادی در پست های حساس مملکتی است که با سرنوشت مردم سر و کار پیدا می کنند. ( برای دسترسی به گفته های آقای روحانی به بخش ششم  برگی از تاریخ انقلاب اسلامی ، که در همین وبلاگ نوشته شده مراجعه نمائید. روی عناوین مطالب وبلاگ کلیک کنید ).

-          چهارم این که :

کوچک و بزرگی افراد به هوشیاری است.

ضمنا هفته گذشته که هفته دوم آذر بود محمد رضا باهنر نماینده مجلس به نتیجه ای رسیده بود که قبلا نرسیده بود. او در مورد هاشمی گفت: هاشمی از خواص مردود جریان فتنه بود.

 

 

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :