روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱٤

 

 

اولاَ شعبان جعفری هم جز’ افراد خود سر و نادان بود و حدود 40 سال بعد هم اقای سعید امامی و دارو دسته اش
ثانیاَ همین گرد همایی اقای احمدی نژاد (رئیس جمهوری) خودش غیر قانونی بود چون بدون مجوز بود حال اگر شما و دار دسته تان بگویید که مجوز داشت می گویم که نداشت به همان دلیل که بعضی از اوقات همین پلیس در دقایق اضافه بدون مجوز میره خونه های افرادمشکوک و حمله میکنه میکشه و در ضمن میبره بعد در دادگاه اون وقت نشون میده که ما برگه و مجوز ورود به منزل داشتیم .
ثالثاَ لفظ خس و خاشاک , فقیر و غنی همه اینها الفاظ  "تفرقه بیانداز حومت کنه"حال مصداق روشنی برای نوشتن امثال شماست بنده فقطسکوت می کنم جناب آقای دکتر.
رابعاَ خیلی زود است از واقایع یک سال ژیش با نامی "برگی از تاریخ انقلاب اسلامی" یاد می کردید.
خامساَ در انتها پیشنهاد بهتر به شما آقای دکتر می دهم  که اسم آن را " برگی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران" چون از نظر روانشناسی  بعد از واژه "انقلاب اسلامی" , واژه جکومت اسلامی میاید که فقط فقط یک حکومت اسلامی وجود دارد که هنوز  تشکیل نشده و انقلاب ایران ما مقدمه حکومت اسلامی آقامون مه

نویسنده: نیما

 

آقا نیما!

اولا: سابقه افراد نادان و خودسر مربوط به امروز و دیروز نیست. بلکه به صدر اسلام و حکومت پیامبر می رسد که فردی به نام عبدالله بن جحش را فرستادند تا از کاروان قریش خبر بیاورد، رفت و در ماه حرام جنگید و افرادی را کشت و افرادی را دستگیر کرد و خدمت پیامبر آورد، پیامبر خیلی ناراحت شدند و او تامدتی در جامعه منزوی بود. فرد دیگری که نادانی و خودسری کرد حاطب بن ابی بلتعه مسلمان و یار پیامبربود که قبل از فتح مکه اخبار پیامبر و یاران را برای کفار قریش فرستاد. فرد دیگر و فرد دیگر.....

ثانیا : فردی به نام میر حسین موسوی ساعت 23 روز 22 خرداد که هنوز رأی گیری به اتمام نرسیده بود اولین بی قانونی را انجام داد و اعلام کرد که پیروز انتخابات است. دومین بی قانونی این که اعلام کرد روز دوشنبه ( 25 /2 /88 ) جشن پیروزی اصلاح طلبان را خواهیم گرفت. سومین بی قانونی این که اعلام کرد در انتخابات تقلب انجام پذیرفته است و چهارم اینکه اعلام کرد نظر شورای نگهبان را نمی پذیریم ...... پنجم این که عصر شنبه 23 خرداد طرفداران او به خیابان آمدند و ناامنی ایجاد کردند و اتو بوس آتش زدند و.....بعد ها هم اعلام کردند که نظر رهبر را نمی پذیرند.....

اما این طرف، رئیس جمهور قانونی( محمود احمدی نژاد ) که مجوز راهپیمائی را وزیر کشور با اجازه او صادر می کند با هواداران خود در میدان ولی عصر جمع می شوند. اعلام می کنند که نظر شورای نگهبان را قبول دارند؛ نظر رهبر را می پذیرند و به قانون پایبند هستند.....

راستی کدام یک به قانون نزدیکتر هستند؟

از طرف دیگر ، فتنه گران (میرحسین – کروبی و.... ) و برخی هواداران آنها با آن کارها جنگی را شروع کردند که در آن ( یعنی در جنگ) که شیرینی پخش نمی کردند بلکه جنگ ادبیات خود و فرهنگ خود را دارد. کسی که هوای جنگ به سرش بزند دیگر نباید درخواست قانون زمان صلح را داشته باشد. اگر طرفداران احمدی نژاد غیر قانونی هم آمده باشند قانون جنگ همین است.

ثالثا : پس لفظ کافر و منافق هم که قرآن به کار می برد از نظر امثال جنابعالی الفاظ تفرقه انگیزی است که با ید کنار گذاشته شود. ضمنا سکوت در فتنه ها کار امثال ابو موسی اشعری است که صحت و سلامت را در سکوت می دید برای کشف حقایق و منزوی کردن فتنه گران باید " ابوذروار" فریاد زد.

رابعا : تا این مسائل فراموش نشده، باید به رشته تحریر در آیند تا آیندگان با حقایق رو به رو بشوند نه افسانه.

خامسا : این نام گذاری سلیقه ای است. در مورد این که حکومتی اسلامی هست یا نیست باید به نظر بزرگ متخصص قرن پانزده هجری و قرن 21 میلادی " خمینی کبیر " مراجعه کرد که در خشت خام خیلی چیزها را دید.

و السلام علی من اتبع الهدی

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :