روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/۱۸

خبرگزاری مهر:

رسایی در صحن مجلس:
وزارت اطلاعات درباره دیدار مهدی هاشمی با خانواده اش در لبنان توضیح دهد
نماینده تهران با اشاره به دیدار مهدی هاشمی با خانواده اش در لبنان از وزیر اطلاعات خواست تا اگر اطلاعاتی از آن جلسه دارند به مردم اعلام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رسایی نماینده تهران درجلسه علنی نوبت عصر امروز سه شنبه مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 19 قانون اساسی مبنی بر برخورداری مردم از حقوق مساوی اظهار داشت: متاسفانه با وجود این اصل قانون اساسی شاهد هستیم که برخی افراد به خاطر وابستگی های خانوادگی شان از یک مصونیت آهنین برخوردار شده اند.

وی گفت: در اغتشاشات سال گذشته یکی از آقایان به نام مهدی هاشمی نقش جدی داشت،  پس از آنکه این نقش برملا شد ایشان به انگلیس پناهنده شدند درحالی که اسناد و مدارک قطعی مبنی بر کمک صدها میلیاردی ایشان برای اغتشاشات، پولشویی، اختلاس، رشوه از شرکت های نفتی و پرونده امنیتی که متعلق به 16 سال قبل است، وجود دارد. علیرغم اینکه دستگاه قضایی قاطعانه چند باراعلام کرده، اما دو روز گذشته دادگاه شکایت این فرد از روزنامه ایران برگزار شد و مدیر مسئول آن نیز دفاع کرد و نکات مهمی نیز در آنجا گفت هر چند از انتشار مطالب دفاعیه روزنامه ایران خودداری شد.

رسایی گفت: سئوالی که مردم هم اکنون می پرسند این است که آیا اصول قانون اساسی فقط مربوط به پابرهنگان است یا برای همه است. دستگاه قضایی اعلام می کند که هر کس به قوا بی احترامی کند برخورد و محاکمه می کند.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ادامه داد : بر اساس همین استدلال هم با یکی از روزنامه ها برخورد کردند و قرار مجرمیت صادر کردند که با آن هم کاری نداریم. من سئوالم از دستگاه قضایی است که چگونه است که آقای مهدی هاشمی از لندن نامه می نویسد و سرتاپای دستگاه قضایی را متهم می کند ، زیر سئوال می برد و آن را به بی عدالتی متهم می کند ، سپس همین آدم شکایت خودش را به دستگاه قضایی می برد و دستگاه قضا قبل از آنکه به شکایت دیگران علیه این فرد و افراد مشابه آن رسیدگی کند، این شکایت در دستور قرار می گیرد و بررسی می شود.

نماینده تهران افزود:  این فرد ارتباطش با دستگاههای جاسوسی محرز شده است . وزیر اطلاعات باید توضیح دهد سفری که اخیرا برخی از اعضای این خانواده به لبنان داشته اند و آقای مهدی هاشمی از لندن به لبنان آمده در آن جلسه مسائلی که گذشته چه بوده است. آیا دستگاه اطلاعاتی از آن جلسه اطلاع دارد یا نه اگرندارد واقعا وای به حال ما، اگر دارد، باید اعلام کند تا مردم در جریان باشند که در آن جلسه چه چیزهایی مطرح شده است.

لاریجانی هیچ پاسخی به این تذکر رسایی نداد و مجلس وارد رسیدگی مواد مراعا مانده از قانون پنجم شد.

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :