روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/٩/٢۸

کاستلز مهمترین مطالب خود در مورد نقض حقوق بشر در آمریکا را در کتابی تحت عنوان :

" The Rise of the Network Society"

به رشته تحریر در آورده است که در ایران با عنوان " عصر اطلاعات " توسط سه نفر ترجمه شده و توسط طرح نو چاپ شده است. مطالبی که از این کتاب نقل می کنم برای رئیس جمهور محترم " دکتر محمود احمدی نژاد " جهت طرح در مجامع مختلف بسیار جالب خواهد بود. البته اگر با تمهیداتی بشود  با کاستلز ارتباط برقرار کرد تا آمارهای به روز در اختیار قرار دهد پاتکی علیه فعالیت های مشابه آمریکا نیز خواهد بود.

*****

کاستلز می گوید:

( در آمریکا ) درصد افرادی که در آمدشان زیر خط فقر است از 1/11 درصد در سال 1973 به 5/14 درصد در سال 1994 افزایش یافت: یعنی بیش از 38 میلیون آمریکائی که دو سوم آنها سفید پوست هستند و بخش عمده آنان در مناطق روستائی زندگی می کنند ، زیر خط فقر هستند.( عصر اطلاعات ، ج٣، ص ١۵۶)

[ البته باید توجه داشت که این 38 میلیون آمریکائی ، در کشوری زندگی می کنند که حداقل 50 کشور مستعمره در سراسر جهان دارد که آنها را چپاول می کند تا خود را آباد نگه دارد. ضمنا توجه داشته باشید که این آمار تا سال 1994 است. در صورتی که کاستلز معتقد است این آمارها تا چند سال بعد بسیار بیشتر خواهد شد]

ادامه دارد.................

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :