روشنگر
وبلاگ دکتر احمد جهان بزرگی استاد دانشگاه و عضو هیآت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: احمد جهان بزرگی - ۱۳۸٩/۱٠/۱٠

- اصلاح طلبان به هیچ وجه فرهنگ حفظ حریم حرمت نامحرم ها را قبول ندارند.

- اگر بعضی از موارد را به ظاهر رعایت می کنند به خاطر فریب افراد ساده دل جامعه مردم ایران است.

- در دوران اصلاحات از یکی از خانمهای نماینده مجلس ششم که بر و روئی هم داشت نقل کرده بودند که در برخورد با یکی از دانشجویان پسر خود که داشت با او صحبت می کرد و آن پسر با حیا از سر عفت در هنگام صحبت زمین را نگاه می کرد، گفته بود: " به من نگاه کن! چرا زمین را نگاه می کنی ". ( البته این فرد حقیقت جو نبود)

بنده با وجود این که موارد زیادی از به اصطلاح اصلاح طلبان در بی عفتی در برخی و بی توجهی به مسائل شرعی در برخی دیگر سراغ داشتم اما در مورد این خانم که به ظاهر چادر هم به سر می کرد قبول نکرده بودم که این جمله را گفته باشد اما با دیدن عکسهائی از فاطمه حقیقت جو که او هم نماینده مجلس ششم بود و چادر هم به سر می کرد که مسائل شرعی را رعایت نمی کند و موارد متعددی از سید محمد خاتمی که دختران را دستمالی می کند بر قرائنم افزوده شد که احتمالا این قضیه هم باید صحت داشته باشد.

ببینید:

دگردیسی حقیقت جو  !!

واضحترین مدرکی که می توان به آن در مورد حقیقت جو استناد کرد نوع پوشش این خانم در جلسه میزگرد بیست ژوئن ٢٠٠٩ به همراه آقای کدیور و فردی به نام حمید دباشی در دانشگاه کلمبیا است که در این جلسه شما شاهد خواهید بود که حقیقت جو لباسی پوشیده که دستش را تا آرنج به صورت برهنه نمایش می دهد.

البته بنده در ویرایش قبلی عکس زیر را که بسیاری از سایتها آن را به خانم حقیقت جو نسبت داده بودند( یعنی فردی که در کنار گنجی ایستاده است ) را به عنوان خانم حقیقت جو مطرح کرده بودم که ایشان در قسمت نظرات وبلاگ بنده اظهار نموده اند که  "خانمی که در کنار اقای گنجی ایستاده است همسر اقای گنجی خانم معصومه شفیعی هستند.... برای صدق نوشته من هم می توانید اسم خانم شفیعی را در گوگل سرچ کنید و عکسها را با این عکس مقایسه کنید ". البته بنده چنین کاری را کردم اما واقعا نتوانستم خود را قانع کنم که این عکس شبیه عکس همسر اکبر گنجی باشد ولی به هر حال از خانم حقیقت جو می پذیرم و این عکس را متعلق به ایشان نمی دانم.

اما این مسئله باعث این نمی شود که بنده دست از این ادعا بردارم که خانم حقیقت جو از زمان انتقال به آمریکا نسبت به مسائل شرعی فردی مسامحه می کند.( نسبت به مسائل شرعی سیاسی  که کاملا فعالیت حرام اندر حرام می کند).

غیر از این مسائل، خانم حقیقت جو نوشته است که: " البته می دانم که این عکس به رسانه های زنجیره ای طرفداران دولت چاپ شده اما بنده بی اعتنایی کردم دلیل نگارش این مطلب در اینجا هم این بود که دیدم شما به ظاهر روحانی هستید و تصور کردم احتمالا به روز جزا باور دارید ".

البته دراین مورد باید به مشارالیها تذکر دهم که خداوند در مورد افرادی که در زمان پیامبر در ماه حرام به کاروان قریش حمله کرده بودند و عده ای از آنها را کشته بودند برای تبرئه آنها فرمود " الفتنه اشد من القتل ". پس باید به ایشان گفت فتنه ای که شما یکی از پایه های آن در آمریکا هستید که حتی نوع تحریم ها بر علیه ملت ایران را به آمریکائیها "گرا "  میدهید خیلی شدید تر از اشتباه یکی دو سایت در مورد نسبت دادن یک عکس به شمااست.   

 

احمد جهان بزرگی
احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز هستم. تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده ام. معرفی: سوابق تحصیلی: کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران_ کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه شهید بهشتی_ دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس_ دکترای علوم سیاسی گرایش جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه تهران_ تحصیلات حوزوی در سطح خارج فقه و اصول فعالیت‌های اجرایی: مدیر گروه علوم سیاسی (شورای نقد کتب دانشگاهی) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی_ مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی_ فعالیت های آموزشی : تدریس دروس علوم سیاسی و معارف اسلامی در دانشگاه های تهران تدریس دروس اصول فقه و مظفر در حوزه های علمیه تدریس دروس ریشه های انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، فقه سیاسی، نظام سیاسی و دولت در اسلام، روش تحقیق در علوم سیاسی، مبانی سیاست، روش تحلیل سیاسی و متدلوژی تفسیر سیاسی_ کتابها: اصول سیاست و حکومت/ پیشینه تاریخی نظریه ولایت‌فقیه/ اندیشه سیاسی امام خمینی/ درآمدی بر نظریه دولت در اسلام/ متدولوژی تفسیر سیاسی/ آزادی سیاسی/ درآمدی بر تحول دولت در اسلام/ اصول تحلیل و بررسی/ روش پردازش داده‌ها/ مقالات: پیشینه تاریخی ولایت فقیه / قبسات// نخبگان در جامعه اسلامی (مجموعه مقالات) / راه انقلاب// جستاری در استراتژی برخورد آمریکا با ایران (مجموعه مقالات) / جرعه جاری// نظام سیاسی و دولت در اندیشه امام خمینی / نشریه دانشگاه اسلامی// انقلاب عدالتخواهی در دو اندیشمند معاصر آن / نشریه دانشگاه اسلامی// شیخ فضل اله نوری و میرزای نائینی تضاد یا سوء تفاهم / نشریه قبسات// سیری در اصول کلی اندیشه ائمه مکتب هدایت (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// اصول اندیشه سیاسی در اسلام و مغرب /(مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// مدخلی بر مبانی علم سیاست (مجموعه مقالات) / تأملات سیاسی// ( برای دیدن کلیه مطالب لطفا به آرشیو مطالب مراجعه نمائید )
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :