برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت چهاردهم

24 خرداد ٨٨ 

-          نیمه شب عده ای افراد خود سر و نادان به کوی دانشگاه تهران حمله ور می شوند و به ضرب وجرح دانشجویان می پردازند. این مسئله بهانه ای به دست سه جریان فوق می دهد تا بر تبلیغات خود علیه نظام جمهوری اسلامی شدت بخشند و با استفاده از جو به وجود آمده به " کشته سازی دروغین " بپردازند و این مسئله را دلیلی بر بی کفایتی دولتی اعلام کنند که علاوه بر این که در آراء مردم دستکاری کرده است دست به کشت و کشتار مخالفین نیزمی زند.

-          از صبح این روز دانشجویان طرفدار سه جریان فوق و دانشجویان و اساتید بسیجی به اتفاق رئیس دانشگاه تهران در اعتراض به قضایای کوی دانشگاه در مسجددانشگاه تهران تجمع و اعلام تحصن نمودند.

-          دراین روز برخی رسانه های گروهی اعلام می دارند که دکتر احمدی نژاد عصر امروز در میدان ولی عصر تهران با مردم تهران سخن خواهد گفت. ساعت 4 بعد از ظهر شروع این تجمع بود. یکی از علتهای این تجمع را من این می دانم که رأی دهندگان به احمدی نژاد می خواستند نشان دهند که اولا کم نیستند و ثانیا به سران "فتنه " ای که از روز قبل برای عملیاتی کردن " کودتای سبز " هواداران خود را به خیابانها کشانده بودند شروع شده بود هشدار دهند که دست از رأی خود بر نخواهند داشت وعلیه فتنه گران اقدام خواهند نمود. در همان روز مردم حاضر در میدان میر حسین موسوی، کروبی، خانواده هاشمی و خود اکبر هاشمی رفسنجانی را باضافه مجموعه استکبار جهانی مسبب این جریا نات می دانستند و علیه آنها شعارهای خود جوش می دادند.

 احمدی‌نژاد درتجمع میدان ولی عصر تهران ، تلاش کرد تا میان رای دهندگان به نامزدهای رقیب با عوامل اغتشاش ، فاصله بیندازد تا زمینه برخورد جدی و فوری با آشوبگران فراهم شود. او گفت : در انتخابات ، ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین کننده اصلی بودند، حالا ۴ تا خس و خاشاک در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند، بدانید که این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنها نخواهد گذاشت.

این سخنان کاملا شفاف و روشن بیان شد و لفظ خس و خاشاک محدود به کسانی بود که اقدام به قانون شکنی و برهم زدن نظم عمومی کرده بودند، نه رأی دهندگان به نامزد های رقیب .

اما دستگاه تبلیغاتی مشترک سه جریان مزکور ( یعنی کمیته سه جانبه، مجاهدین – مشارکت و مجمع روحانیون _ کارگزاران ) در یک تحریف آشکار" شایعه " ای ساخته و پرداخته کردند و در رسانه های خود پخش کردند که احمدی نژاد، کسانی که به اورأی نداده اند را به خس و خاشاکتشبیه کرده است و این شایعه را به قدری ماهرانه پشتیبانی کردند که حتی برخی از تحلیل گران قدر در داخل ایران را فریب دادند به طوری که جناب آقای عسکر اولادی به خاطر خس و خاشاک نامیدن مخالفین، احمدی نژاد را مورد انتقاد قرار دادند و آقای احمدی توکلی نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و از مدعیان اصلی اصولگرایی ، رئیس جمهور را هدف تندترین انتقادات قرار داد. وی در گفتگوی زنده خود با شبکه ۵ سیما ، رئیس جمهور را متهم کرد که الفاظ و لحن وی یکی از دلایل ناآرامی‌ها بوده است.
توکلی گفت: « باید بپذیریم ۱۴میلیون نفر به آقای احمدی‌نژاد رای نداده‌اند و اینها الان درست یا نادرست سوال دارند و احساس اهانت می‌کنند، اینها نه خس و خاشاک هستند و نه اراذل و اوباش ».

-          در این روز عطریانفر، میردامادی، رمضان زاده، زیدآبادی، بهزاد نبوی و تاجزاده دستگیر شدند.

شروع مرحله در خواست ابطال انتخابات

این مرحله، یکی از مراحل کودتاهای رنگی در کشورهای هدف می باشد. در این مرحله نامزدهای طرفدار غرب درخواست ابطال انتخابات را می نمایند و پس از پذیرفته شدن توسط دولت اعلام می کنند دولتی که پذیرفته است که در انتخابات تقلب صورت گرفته و آن را ابطال کرده است صلاحیت برگزاری دوباره انتخابات را ندارد و انتخابات باید به وسیله سازمانهای بین المللی و با نظارت آنها انجام پذیرد. تا به این وسیله بتوانند تقلبی که می خواهند در آن به انجام برسانند.

این ترفند اگرچه در کشورهای دیگر با موفقیت طرفداران غرب به نتیجه دلخواه آنان رسید، اما در ایران جواب نداد فقط به یک دلیل:

" اکثریت مردم فعلی ایران چشم به دهان رهبری دوخته اند که به او و عدالت و درایتش اعتماد دارند تا تصمیمات نهائی را در جامعه ایران اعلام نماید و آنها عمل کنند "

پس وقتی اعلام شد که نماز جمعه 29 خرداد 88 به وسیله رهبر معظم انقلاب اقامه خواهد شد این اکثریت در انتظار هرچه زودترفرا رسیدن آن جمعه بودند. اما اقلیتی در هوای دیگری بودند؛ همانهائی که دکتر علی شریعتی در توصیف نفاق، خصوصیات آنها را مطرح کرده است.( به فهرست مطالب وبلاگ سر بزنید و در قسمت مطالب شریعتی آنرا بخوانید).

-          در این روز میر حسین موسوی در نامه ای خطاب به شورای نگهبان درخواست ابطال انتخابات را نمود.

-          مجمع روحانیون طی بیانیه ای از مهندسی آراء صورت گرفته توسط مجموعه دولت از مردم پوزش می طلبد و ضمن حمایت قاطع از موسوی اعلام میکنند که او را تنها نخواهند گذاشت. آنها در همین بیانیه ابطال انتخابات را درخواست می نمایند.

-          ستاد انتخابات موسوی از روز شنبه درخواست راهپیمائی از انقلاب تا آزادی را می کند که وزارت کشور مخالفت خود را اعلام می کند.

-          در تلوزیونهای خارجی آخر شب این خبرپخش می شود که رهبر معظم انقلاب با موسوی ملاقاتی داشته اند و پیگیری مطالبات از طریق قانون را گوشزد کرده اند.

25 خرداد  

-          رئیس دانشگاه تهران کشته شدن دانشجویان در درگیریهای کوی دانشگاه را تکذیب می کند.

-          زهره کاظمی با اسم مستعار زهرا رهنورد در تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران شرکت می کند و بر کشته شدن دانشجویان در کوی دانشگاه تاکید می کند.( این مسئله احتمالا ارتباطی با گفته سعید حجاریان دارد که زمانی اعلام کرده بود که اصلاحات نیاز به خون دارد). از این پس سناریوهای کشته سازی شروع می شود.

-          در این روز میر حسین موسوی اعلام می کند که توصیه مؤکد آن است که افراد معترض به صورت مسالمت آمیز مخالفتهای مدنی خود را ادامه دهند.

-          ستاد موسوی از مردم می خواهد که در راهپیمائی انقلاب تا آزادی حضور به هم رسانند. افرادی همچون کروبی، موسوی، هادی غفاری، محمدرضا خاتمی، زهرا رهنورد، فائزه هاشمی، ابطحی و... حضور پیدا می کنند وبرخی به سخنرانی می پردازند.

-          کارشناسان تعداد تجمع کنندگان را 650 تا 700 هزارنفر تخمین زدند.

-          بعد از ظهر عده ای از افراد که بعدها وابستگی برخی از آنها به سازمان مجاهدین خلق ( منافقین ) مشخص گردید، به حوزه مقاومت 117 بسیج واقع در اطراف میدان آزادی حمله ور می شوند تا آنجا و اسلحه خانه آن را به تصرف در آورند. در این درگیری حدود شش نفر از مردم عادی، بسیجیان و حمله کنندگان کشته می شوند.

 

26 خرداد

-         مقام معظم رهبری با نمایندگان کاندیداها و دست اندرکاران انتخابات دیدار و برپی گیری اعتراضات از طریق قانونی تأکید کردند. ایشان پیشنهاد شمارش ده درصد از آراء را به صورت تصادفی اعلام کردند. کدخدائی  سخنگوی شورای نگهبان قصه آن روز را این گونه بازگو می کند:

 ... نوبت به آقای دانش‌جعفری – نماینده‌ی ستاد آقای رضایی - رسید که ایشان دیگر مستقیماً رهبر بزرگوار انقلاب را خطاب قراردادند و گفتند شما در صحبت‌های خود در کردستان از یکی از کاندیداها جانب‌داری کردید و این مطلب موجب شده که مثلاً چنین اتفاقی بیفتد.

( مقام معظم رهبری در این مورد و ) از نظر بحث مصداقی گفتند: « اتفاقاً آقای موسوی در ملاقاتی که با من داشتند، گفتند که مصداق آن صحبت‌های شما من هستم وآقای کروبی هم که آمدند یک موقع پیش من، گفتند که مردم می‌گویند که مصداق سخنان رهبری آقای کروبی است. پس اگر این‌طور هست و آن آقایان هم خودشان استنباط کرده‌اند که مصداق صحبت‌های من هستند، چطور شما می‌گویید که من مثلاً از کاندیدای دیگری دفاع کردم؟».

....صحبت‌ها که تمام شد و تقریباً جلسه رو به اتمام بود، نمایندگان دو کاندیدای معترض اصرار بر ابطال انتخابات داشتند. این را باید بگویم که آقایان به‌صورت مصداقی وارد بحث نشدند، بلکه عمده‌ی بحث آنها روی مناظرات و نیز اقدامات دولت قبل از برگزاری انتخابات بود. برخی آقایان می‌گفتند که چون آقای احمدی‌نژاد در مناظره صحبت کرده، صلاحیت ندارد. رهبری پاسخ فرمودند که «صلاحیت امر دیگری است و در جاهای دیگر باید تعیین بشود.»
رهبری فرمودند: «این صحبت‌های شما هیچ مبنای قانونی ندارد. اگر تخلفی صورت گرفته، که شورای نگهبان این‌جا هست، وزارت کشور هم هست که باید برخورد بکند. اگر شما ادعایی دارید، بروید از طریق شورای نگهبان پیگیری بکنید و شورای نگهبان هم مکلف است به شکایت‌های شما رسیدگی بکند. وزارت کشور هم به همین صورت. بازشماری و بررسی کنید؛ تا هر زمانی که فکر می‌کنید این مسئله می‌تواند مشکل شما را حل بکند. ما هم به شورای نگهبان و وزارت کشور می‌گوییم که موضوع را تعقیب بکنند تا برای شما اطمینان ایجاد بشود، ولی
این‌که می‌گویید ابطال بشود، این حرف خلاف قانون است، این را کسی نمی‌تواند بپذیرد. پذیرش ابطال انتخابات یعنی این‌که بزنم توی دهن چهل میلیون!
»
این دفاع محکم رهبری بود از حقوق و آراء مردم. یعنی رهبر انقلاب این‌ بار در کسوت دفاع از آراء مردم و دفاع از جمهوریت وارد میدان شدند.

/ 0 نظر / 21 بازدید