برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت سیزدهم

23 خرداد 88

-          ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد که دکتر محمود احمدی نژاد با کسب آراء 5/ 24 میلیون رأی پیروز انتخابات است و این به معنای مشارکت 80 در صد از مردم در انتخابات بود.

-          کروبی در اولین بیانیه روز رأی گیری را روز سوگواری برای ملت ایران می داند... .... .... او می گوید: این تازه اول داستان است.

-          BBC   با زهرا رهنورد ( که چندی بعد از طرف ایادی سازمان سیا به عنوان سومین روشنفکر جهان مطرح شد ) مصاحبه ای را ترتیب می دهد؛ او در یک اظهار نظر کاملا غیر علمی و بسیار سخیف می گوید:

... بخصوص یک سری از نقاطی هستند که اصلا مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن این مطلب وزارت کشوره مثلا آذربایجانیها و ترکمن ها هیچوقت فرزند خودشان را نمی گذارند و به کس دیگری رأی بدهند. و یا خود من که لر هستم و موسوی هم بارها گفته که من داماد لرستان هستم موسوی را نمی گذارند که به آقای احمدی نژاد رأی بدهند. این دوتا برای ما ملاک است که باقی موارد هم شبیه همین است ضمن این که مرتب هم گزارش می شد که نسبت موسوی به احمدی نژاد چهار به یک است.........

-          همین روز موسوی در یک بیانیه اظهار می دارد که : من تسلیم این صحنه آرائیهای خطرناک نخواهم شد...... او نتایج انتخابات را حاصل شعبده بازی دست اندر کاران انتخابات می داند.

-          اولین تجمع غیر قانونی پس از اعلام نتایج آراء و بعد ازظهر همین روز در خیابانهای ولی عصر، فاطمی، مطهری و ...... اتفاق می افتد که منجر به در گیری تجمع کنندگان با نیروی انتظامی و آتش زدن سه دستگاه اتوبوس می شود. تجمع کنندگان به افرادی که محاسن دارند و یا چادر بر سر داشته اند حمله می کنند.

-          موسوی در بیانیه ای که خطاب به مراجع صادر می کند، براعمال تقلب در انتخابات اصرار می کند.

-          احمدی نژاد ساعت 10 شب از همه، چه آنهائی که به او رأی داده اند و چه آنهائی که به دیگران رأی داده اند، یعنی از چهل میلیون نفر تشکر می کند.

ادامه دارد..... دنبال کنید

/ 1 نظر / 20 بازدید
ایمان

سلام احمد داشتم از این ورا رد میشدم که وبلاگتو دیدم ، جالب بود ، امیدوارم موفق باشی . یه سر به منم بزن ، یه دیکشنری آنلاین ساختم که میتونه متن هم ترجمه کنه ، خیلی واسش زحمت کشیدم ، فکر کنم به درد بخوره... راستی اگه دیدی مفیده ، لطف کن تو وبلاگت معرفیش کن یا بهش لینک بده ، تا خودت و دوستات بتونین ازش استفاده کنین . شاد باشی