برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت هفتم

ادامه تحرکات مشترک کارگزاران و آقای هاشمی

تحرکات آقای هاشمی و کارگزاران بر علیه احمدی نژاد متاسفانه ازهمان زمان شکست در انتخابات شروع شد و با شدت و حدت ادامه یافت. متاسفانه خود آقای هاشمی نیزتحرکاتی را بر علیه احمدی نژاد شروع کرد:

}        مثلا اودر آغاز ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد درپیغامی به پادشاه عربستان که به انتخاب احمدی نژاد معترض بوده به او اطمینان داده بوده است که دولت احمدی نژاد 6ماه بیشتر دوام نخواهد داشت.( بنا بر گفته کارکنان سفارت عربستان فردی بنام حسینی حلقه وصل ارتباطات با عربستان بوده است).

}        ...

}        این تحرکات ادامه داشت تا اوائل سال 1387 که زمزمه انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 شروع شد. در ماههای اول سال آقای رفسنجانی بر فعالیت خود علیه احمدی نژاد افزود.

او به وسیله برخی نزدیکان واطرافیان خود برای برخی از افراد پیغام می فرستاد که نباید بگذاریم دوباره احمدی نژاد رئیس جمهور بشود و بنابرقول آقای مسیح مهاجری ( مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی ) :«نظر جناب آقای هاشمی‌رفسنجانی این است که آقای احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری مناسب نیست». و بنا بر قول سید حمید روحانی مورخ معاصراز قول مسیح مهاجری، آقای هاشمی می گفته " نباید بگذاریم دیگر احمدی نژاد رأی بیاورد " و معتقد بوده است که در انتخابات سال 1388 ریاست جمهوری “ احمدی نژاد نیاد هر خری میاد عیبی نداره “.

نظر نزدیکان هاشمی وکارگزاران سازندگی درآن زمان ( سال 87 ) این بود که حتما فردی که انتخاب می شود باید اصلاح طلب باشد. مهدی هاشمی، از اعضاء مرکزیت حزب کارگزاران، در این مورد می گوید:

شکست انتخابات ریاست‌جمهوری سال 84، تبعات کمی برای اصلاح‌طلبان نداشت. آقای کروبی از مجمع روحانیون جدا شد. آقای خاتمی بارها و بارها درباره مشارکت و مجاهدین سخن گفت و از تندروی آنها گله کرد. جناح چپ در انتخابات 84 ترک خورد اما از هم فرو نپاشید. این بار اگر در انتخابات 88 پیروز نشود،‌ از هم می‌پاشد...... اگر پیروز انتخابات نباشد بعید است بتواند به حیات سیاسی خود به صورت فعال ادامه دهد ..

/ 0 نظر / 19 بازدید