برگی از تاریخ انقلاب اسلامی - قسمت یازدهم

گفتیم که مناظره ها آب پاکی را روی دست همه سردمداران اصلاحات ریخت که " احمدی نژاد " پیروز انتخابات است و هیچ راهی جز بر هم زدن بازی برایشان باقی نمانده است. البته اینکه " موسوی بی عرضه است " چیزی بود که بارها و بارها افراد این ستاد قبل ازمناظره ها گفته بودند و به این مسئله آگاه بودند که موسوی قطعا رأی نخواهد آورد. اسنادی که یکی از محققین تاریخ از ستاد قیطریه، که حین برگزاری انتخابات درحمله مردم به این ستاد به دست آورده است، همین آگاه بودن را اثبات می کند. اسناد بازگو کننده آن است که رئیس ستاد قیطریه ( میم – الف ) از اعضاء موثر جبهه مشارکت اسلامی معمولا در گفتگوهای خود در ستاد این گفته ها را داشته است:

-          خاتمی را نمی گذاریم کنار بکشد،...... اگر کنار بکشد می بازیم انتخابات رو.

-          وضع مهندس خوب نیست.....برنده نمی شویم.

-          ( موسوی) خیلی کند هست....اگه ببازیم خیلی فاجعه است.

-          مهندس جاه طلب و خود رای است و خیلی سخت عمل می کند.

-          از اصفهان خبر می رسد که مناظره ها کار خودش را کرده و اوضاع به نفع احمدی نژاد شده ... موسوی عرضه نداره و بلد نیست حرف بزنه ... احمدی نژاد مثل شیر حرف می زنه.....

-          تهران و جاهای دیگر هم همین طوره... مناظره در آن شهرستانها بیشتر به نفع احمدی نژاده... ما گیج شدیم به خدا.

-          اوضاع خوب نیست...... دزد گیر بزرگ.....احمدی نژاد داره رئیس جمهور میشه......

-          یکنفر از اعضاء می گوید: شما هم باور کردید؟

-          م – الف ( رئیس ستاد قیطریه ): لازم نیست ما باور کنیم ملت ایران داره باور می کنه.....

-          یکنفر از اعضاء: " دوباره توی تور افتادیم ".

-          م - الف: تور مور نیست داره می بره....

-          در 19 / 3 / 88م - الف: ما در دور اول رأی می آوریم.

-          یکی از افراد : اگر غیر از این شد شما چه می کنید؟

-         م – الف( رئیس ستاد قیطریه ): ما داریم برنامه ریزی می کنیم که مردم بیرون بریزند واعتراض کنیم.

دردر همین زمان، یعنی دو روز مانده به انتخابات، هاشمی رفسنجانی تصمیم می گیرد نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری بنویسد ودر آن ضمن تهدید مقام معظم رهبری از " اجتماعات " و " آتش" و " دود" سخن به میان می آورد. یعنی چیزی که از 23 خرداد 1388 شروع شد. او در این نامه می گوید:  

... با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاهها مشاهده می‌کنیم.

اگر نظام نخواهد یا نتواند با پدیده‌های زشت و گناه‌آلودی مثل تهمت ها ؛ دروغ‌ها و خلاف‌گوییهای مطرح شده در آن مناظره برخورد کند و اگر مسئولان اجرای قانون نخواهند و یا نتوانند به تخلّف‌های صریح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد که فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسیدگی کنند و اگر فردی در موقعیت ریاست جمهوری بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتکاب چنین گناهان کبیره و اخلاق‌شکن علیرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟

رهبری معظم انقلاب؛

اکنون که امام راحل (ره) آن پیر فرزانه و حلّال مشکلات و ملجاء همه و یار صبور و دیرینه هر دوی ما آیت‌الله شهید مظلوم دکتر بهشتی و بسیاری از همسنگران قدیم که یا به فیض عظمای شهادت رسیدند و یا به دیار باقی شتافتند ؛ در بین ما حضور ندارند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم. از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیت‌تان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

لذا در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.

سر چشمه شاید گرفتن به بیل ، چو پر شد نشاید گرفتن به پیل

دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان

در همین روز یکی از اعضاء کادرمرکزی حزب کارگزاران سازندگی به نام ( ع – ه ) در جلسه ای به رئیس ستاد قیطریه می گوید:

-          ببین.... این نامه حاج آقا خیلی تنده .... به بچه های ستاد اصلاح طلبان بگو چاپ کنند؛ حاج آقا در اونجا میگه: یا اینجا خراب می شه یا چیز می شه و اینا...... دودش از جلو پیدا است......

-          ما چاپ کردیم... حداقل دست به دست بدهند ... موجش برود .... نبوی کجاست؟ تا من بهش بگم...

-          رئیس ستاد : می گوئیم همه چاپ کنند... استانها را من می گویم همه عمل کنند.

****

پس از این نامه است که هر سه جریان یاد شده بیشتر به هم نزدیک می شوند و در تعامل نزدیکتر و صمیمی تری با هم قرار می گیرند و در ایجاد یک کودتای رنگی، با الگو گرفتن از " کودتای نارنجی اوکراین "، مصمم تر می شوند.

ادامه دارد.............. دنبال کنید

/ 0 نظر / 20 بازدید