برگی از تاریخ انقلاب اسلامی - قسمت دوازدهم

کودتای سبز

برنامه ریزی برای انجام کودتا را بیشتر کمیته سه جانبه به سرپرستی آمریکا بر عهده گرفت زیرا شبیه آن را تا آن زمان در چند کشور با موفقیت نسبی به انجام رسانده بود.

 

ü     آمریکائیها فعالیتهای زیر را که درانقلاب نارنجی اوکراین تجربه کرده بودند در ایران شروع کردند:

1-  حمایت وسیع رسانه ای در داخل و خارج ازنامزد مورد حمایت غرب.

2- حمایت شدید مالی از نامزد وابسته به غرب.

3- تخریب نامزد رقیب به وسیله شایعات وسیع ، دروغگوئی وسیاه نمائی وضع موجود.

4- اعلام پیروزی نامزد وابسته، قبل از آغاز رأی گیری وزمینه سازی برای القاء تقلب گسترده.

5- نپذیرفتن نتایج انتخابات و تشویق جوانان و گروهها ی هدف برای حضور در خیابانها.

براین اساس روز پنجشنبه 21 خرداد 88 شایعه ای مبنی بر پاسخ مقام معظم رهبری به نامه هاشمی رفسنجانی پخش می شود که از سوی منابع آگاه تکذیب می گردد.

پایگاه اطلاع رسانی ستاد موسوی اعلام می کند: بر اساس نظر سنجی معتبر، موسوی پیروز مرحله اول انتخابات است. این پایگاه همچنین از مصاحبه مطبوعاتی موسوی در روز شنبه ساعت 2 بعد از ظهردر دفتر روزنامه اطلاعات خبر می دهد.

شبکه پیامک کشور در این روز به علت پخش تصاویرو شایعات غیر اخلاقی و جعل اخبار قطع می شود. از جمله این جعلیات، جعل پیامی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به هاشمی رفسنجانی است که در آن پیام آورده شده بود: " ملت فهیم ایران در پای صندوقهای رای پاسخ دروغگویان را خواهد داد ". این پیام به وسیله پیامک درسطح وسیعی پخش شد.

دوم: اینکه در پیامی از مردم درخواست شد که در اجتماع میلیونی، جمعه شب، در مقابل وزارت کشور جهت صیانت از آراء حضور یابند. دلیل چنین طراحی پیش بینی همان کسانی بود که در صورت شکست در انتخابات بتوانند با وارد آوردن فشار بر مدیران انتخابات به اهداف بعدی خود نائل آیند.

سوم: برنامه ریزی استفاده این سه جریان از پیامک برای القاء پیروزی میر حسین و ارائه گزارشات لحظه به لحظه ساختگی برای تاثیر گذاری بر آراء مردم.

اما روز رأی گیری یعنی 22 خرداد 88، از ابتدای روز شایعاتی از جانب ستادهای انتخاباتی موسوی شنیده می شد که موسوی با اکثریت قاطع آراء پیروز انتخابات خواهد شد.

-          اعضاء ستاد تبلیغاتی موسوی در برخی از سایتهای مربوطه این خبر را القاء می کردند که حوزه های انتخاباتی با کمبود تعرفه های رأی گیری روبرو هستند.

-          در یکی از سه شاخه فتنه از چند روز قبل برنامه ریزی می شود که در روز رأی گیری با یکی از افراد خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی مصاحبه ای انجام پذیرد و از طریق او به جامعه پیام داده شود که اگر دولت خواست تقلب بکند مردم به خیابانها بریزند. البته 9 ماه قبل از این هاشمی رفسنجانی در ساختن یک سابقه ذهنی از احتمال وجود تقلب در انتخابات کلید اصلی را زده بود. بالاخره پس از رایزنی و مشورت نهایتا قرعه به نام " عفت مرعشی " همسر اکبر هاشمی رفسنجانی افتاد و قرار شد که صبح روز رأی گیری خبرنگاری درحوزه رأی گیری که مشارالیها شرکت می کند با او مصاحبه کند. روز موعود این کار انجام می پذیرد:

خبر نگار: احتمال تقلب را می دهید؟ حاج خانم !  ....

همسر هاشمی : به شرطی که مردم خودشون بیان جلو.....

 خبرنگار: حاج خانم ! توصیه تان به نامزدها چیست؟ به هواداران.....؟

همسر هاشمی: اگر تقلب کردند بریزند توی خیابونا.......

-          علی اکبر محتشمی پور که در آن روز از طرف اصلاح طلبان مسئول کمیته صیانت از آراء شده بود در نامه ای به وزیر کشوراز کمبود تعرفه های رأی شکایت می کند.

-          در پایان روز رأی گیری، ستاد میر حسین در بیانیه ای خطاب به مردم اعلام می کند که در حوزه های اخذ رأی حضور داشته باشید و از مسئولین در خواست تمدید وقت نمایند.

-          ساعت 23 روز 22 خرداد میر حسین در پیامی خطاب به ملت ایران ضمن تشکر از حضور مردم در پای صنوقهای رای اعلام کرد که وی توانسته اکثریت آراء را به دست آورد و رئیس جمهور ایران شود. او زمان جشن پیروزی خود را شامگاه ولادت حضرت زهراء س یعنی روز 25 خرداد ماه اعلام میکند.

-          او در مصاحبه مطبوعاتی که در همان ساعت 30/23 روز رأی گیری ( که هنوز رأی گیری پایان نیافته بود) با رسانه های خارجی و داخلی داشت گفت که با همه تخلفات و تقلبها او توانسته است به اکثریت قاطع آراء دست یابد.

میر حسین در مصاحبه: ما به هر حال خود را پیروز قطعی این میدان می دانیم؛ با قرائنی که در دست داریم.  

-          ... سیدمحمد خاتمی رئیس بنیاد باران گفت: " همه شواهد امر حاکی است که مهندس موسوی انتخابات را برده است اما من پیشگو نیستم". ...

/ 2 نظر / 17 بازدید
بانوی ایرانی

با سلام با 1 سوال آپ شدم اما دو سوال از شما دارم 1)می توانم پستهایتان را در ئبلاگم بیاورم 2)در فتنه 88 چه بود که مقام رهبری.....؟؟؟؟

بانوی ایرانی

قبول ندارید که مسیول دولت نهم هم در انتخابات همه جیزها را واقعی نگفت؟