برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت پانزدهم

27 خرداد

-          سایت رسمی میر حسین موسوی به هواداران پیشنهاد می کند که برای اعتراض به تقلب در انتخابات از شعار الله اکبراستفاده کنید.

-          محسن سازگارا - از مأموران سازمان سیا - که جهت خط دادن به سران فتنه هر شب در تلوزیون صدای آمریکا ظاهر می شود، گفتن الله اکبر در شبها را مسئله بسیارمهمی در وحدت مخالفین حکومت قلمداد می کند.

-          علی اکبر محتشمی پور رئیس به اصطلاح کمیته صیانت از آراء در یک نشست خبری راهپیمائیها را هم جنس راهپیمائیهای زمان انقلاب دانست و ابطال انتخابات را درخواست نمود.

-          تخریبها به طور متناوب در سطح تهران کماکان ادامه دارد.

-          میر حسین در بیانیه ای از طرفداران خود می خواهد که با نماد سوگواری در راهپیمائیها و تجمعات شرکت کنند و روز پنجشنبه را در مساجد به عزاداری بپردازند.

-          مجمع روحانیونکه می دانست رهبر معظم انقلاب در روز جمعه از تخریبها و تجمعات و کارهای خلاف قانون گلایه خواهند کرد و خواهان پایان دادن به این اوضاع خواهند بود، درخواست تجمع در روز شنبه 30 خرداد از انقلاب تا آزادی را نمود. برخی از تحلیل گران نقش سید محمد موسوی خوئینی ها در این مورد را یک نقش کلیدی می دانند.

28 خرداد

-          در این روز از آغاز روز گفتگو در مورد تجمع طرفداران موسوی در میدان توپخانه بر سر زبانها بود.

-          از ساعت سه بعد از ظهر طرفداران موسوی دسته دسته، بیشتر از سمت شمال شهر به سمت میدان توپخانه حرکت می کنند.

-          پس از ساعتی میر حسین موسوی در میان تظاهر کنندگان حاضرشده با یک بلند گوی دستی به سخنرانی می پردازد و در این سخنرانی می گوید که ما برای اغتشاش نیامده ایم بلکه برای پاسداشت خون شهداء آمده ایم.

-          کارشناسان تعداد افراد تجمع را دویست هزار نفر تخمین می زنند.

-          تجمع کنندگان پس از آن دست به راهپیمائی از میدان فردوسی تا میدان انقلاب می زنند.

29 خرداد

-          از آغاز صبح مردم ولایتمدار تهران خود را آماده حضور در نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری می نمایند. لحظه موعود فرا می رسد و رهبری در یک خطبه کوبنده و روشنگر به افشای توطئه پشت سروقایع یک هفته گذشته می پردازند و همه را به پیروی از قانون دعوت می کنند. ایشان در خطبه ها فرمودند:

1- در سخنرانی اول فروردین، به دوستان خوبمان در داخل تذکر دادم که حرف دشمن درباره تقلب را تکرار نکنند چرا که بیگانگان درصددند اعتمادی را که نظام با مسئولان و عملکردش در طول سی سال بدست آورده، زیر سؤال ببرند.

2- یکی از نامزدها، رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش و مورد اعتماد است، یکی دیگر 8 سال نخست وزیر خود بنده بوده است، نامزد دیگر فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس است و نامزد دیگر هم دو دوره ریاست مجلس بوده است بنابراین همه این آقایان از عناصر نظام و متعلق به نظام هستند و رقابت آنها برخلاف تبلیغات خباثت آمیز رسانه های صهیونیستی، امریکایی و انگلیسی، رقابت درون نظام است.

3-  آقای هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی از اصلی ترین و جدی ترین افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترین شخصیتهای همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پیش رفته است ضمن اینکه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در کنار رهبری بوده است.

4- میان آقای هاشمی و رئیس جمهور نیز از سال 84 اختلاف نظرهای متعددی درباره مسائل خارجی، نحوه اجرای عدالت اجتماعی و برخی مسائل فرهنگی وجود دارد که البته نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است.

5- همه کسانی که به یکی از چهار نامزد محترم رأی داده اند در درون جبهه انقلاب و متعلق به نظامند و انشاء الله از اجر الهی برخوردارند به همین علت باید گفت خط انقلاب، 40 میلیون رأی دارد نه بیست و چهار و نیم میلیون رأی که متعلق به رئیس جمهور منتخب است.

6- مردم البته اطمینان دارند اما برخی طرفداران نامزدها هم اطمینان داشته باشند که نظام جمهوری اسلامی اهل خیانت در آرای مردم نیست و ساز و کارهای قانونی انتخابات در کشور ما اجازه تقلب نمی دهد آن هم تقلب در حد یازده میلیون رأی.

7- بنده زیر بار بدعتهای غیرقانونی نمی روم چرا که در هر انتخاباتی طبعا برخی برنده نیستند و اگر امروز چارچوبهای قانونی شکسته شود در آینده نیز هیچ انتخاباتی مورد اعتماد نخواهد بود و مصونیت نخواهد داشت.

8- اگر نخبگان سیاسی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند، خواسته یا ناخواسته، مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود.

9- برخی ها بدانند که با حرکات خیابانی نمی توان اهرم فشار بر ضد نظام بوجود آورد و مسئولان را وادار کرد تحت عنوان مصلحت زیر بار خواسته های آنها بروند چرا که تن دادن به مطالبات غیر قانونی زیر فشار، شروع نوعی دیکتاتوری است.

10- رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همزمان در داخل کشور هم، عوامل این عناصر خارجی بکار افتادند و خط تخریب - آتش سوزی - غارت اموال عمومی و مردم - و سلب امنیت مردم شروع شد که البته این تخریبها ارتباطی به مردم و حامیان نامزدها ندارد بلکه مربوط به بدخواهان ملت ایران و مزدوران و دست نشاندگان سرویس های جاسوسی غرب و رژیم صهیونیستی است.

11- این وضعیت دشمنان را به طمع انداخت و تصور کردند که در ایران هم می توانند همچون برخی کشورهای کوچک با چند ده میلیون دلار یک سرمایه دار صهیونیست، انقلاب مخملی کنند اما مشکل اصلی این دشمنان نادان این است که هنوز هم ملت ایران را نشناخته اند.

*****************

تعریف های مقام معظم رهبری در اینجا از افراد را باید در ظرف زمانی خود تحلیل کرد و همچنین بر اساس سیاست جذب حد اکثری و دفع حداقلی است که ایشان بعدها اعلام کردند.

ادامه دارد........دنبال کنید..

/ 1 نظر / 20 بازدید
موسي

با تبريك عيد غدير از مطالب و روشنگري شما بسيار سپاسگزارم . خداوند توفيق روز افزون و عاقبت بخيري نصيبت نمايد.